xchat 2.8.0 - en to ca translation catalogue (866 entries)

en: 
    No help available on that command.
ca: 
    No hi ha ajuda disponible per a aquesta ordre.

en:   %-20s offline
ca:   %-20s no connectat

en:   %-20s online
ca:   %-20s connectat

en:   Ignore list is empty.
ca:   La llista d'usuaris ignorats és buida.

en: $ Number
ca: $ Número

en: $tNotify list is empty.
ca: $tLa llista de notificació està buida.

en: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) has joined $2
ca: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) ha entrat a $2

en: %C19*%O$t%C19Now talking on $2
ca: %C19*%O$t%C19Ara esteu parlant a $2

en: %C21*%O$t%C21$1 has kicked $2 from $3 ($4%O%C21)
ca: %C21*%O$t%C21$1 ha fet fora a $2 de $3 ($4%O%C21)

en: %C21*%O$t%C21Connection failed. Error: $1
ca: %C21*%O$t%C21Ha fallat la connexió. Error: $1

en: %C22*%O$t$1 Banlist:%C19 $4%C20 $2%C21 $3
ca: %C22*%O$t$1 Llista de bandejats: %C19 $4%C20 $2%C21 $3

en: %C22*%O$t$1 added to notify list.
ca: %C22*%O$t$1 ha estat afegit a la llista de notificació.

en: %C22*%O$t$1 already in use. Retrying with $2...
ca: %C22*%O$t$1 ja està agafat. S'està reintentant amb $2...

en: %C22*%O$t$1 deleted from notify list.
ca: %C22*%O$t$1 ha estat eliminat de la llista de notificació.

en: %C22*%O$t$1 has changed the topic to: $2
ca: %C22*%O$t$1 ha canviat el tema a: $2

en: %C22*%O$t$1 is now known as $2
ca: %C22*%O$t$1 ara és conegut com a $2

en: %C22*%O$t$1 removes ban on $2
ca: %C22*%O$t$1 treu l'estatus de bandejat a $2

en: %C22*%O$t$1 removes channel keyword
ca: %C22*%O$t$1 elimina la contrasenya del canal

en: %C22*%O$t$1 removes exempt on $2
ca: %C22*%O$t$1 treu l'estatus d'exempt a $2

en: %C22*%O$t$1 removes invite on $2
ca: %C22*%O$t$1 treu l'estatus de convidat a $2

en: %C22*%O$t$1 removes user limit
ca: %C22*%O$t$1 elimina el límit d'usuaris

en: %C22*%O$t$1 sets ban on $2
ca: %C22*%O$t$1 ha bandejat $2

en: %C22*%O$t$1 sets channel keyword to $2
ca: %C22*%O$t$1 defineix la contrasenya del canal com a $2

en: %C22*%O$t$1 sets channel limit to $2
ca: %C22*%O$t$1 estableix el límit d'usuaris del canal en $2

en: %C22*%O$t$1 sets exempt on $2
ca: %C22*%O$t$1 dóna l'estatus d'exempt a $2

en: %C22*%O$t$1 sets invite on $2
ca: %C22*%O$t$1 dóna l'estatus de convidat a $2

en: %C22*%O$t$1 sets mode $2$3 $4
ca: %C22*%O$t$1 assigna el mode $2$3 a $4

en: %C22*%O$t$1 sets modes%B %C30[%O$2%B%C30]
ca: %C22*%O$t$1 estableix els modes%B %C30[%O$2%B%C30]

en: %C22*%O$t$1 users in notify list.
ca: %C22*%O$t$1 usuari(s) a la llista de notificació.

en: %C22*%O$t%C22Channel $1 modes: $2
ca: %C22*%O$t%C22Canal $1 modes: $2

en: %C22*%O$t%C22Connected.
ca: %C22*%O$t%C22Connectat.

en: %C22*%O$t%C22Connected. Now logging in...
ca: %C22*%O$t%C22Connectat. S'està iniciant la sessió...

en: %C22*%O$t%C22Connecting to $1 ($2) port $3%O...
ca: %C22*%O$t%C22Connectant amb $1 ($2) al port $3%O...

en: %C22*%O$t%C22Looking up $1
ca: %C22*%O$t%C22S'està resolent $1

en: %C22*%O$t%C22MOTD Skipped.
ca: %C22*%O$t%C22S'ha omès el missatge del dia.

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas offered%C26 $2 %O(%C26$3 %Obytes)
ca: %C22*%O$t%C26$1 %Ous ha ofert el fitxer%C26 $2 %O(%C26$3 %Coctets)

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas requested to resume%C26 $2 %Cfrom%C26 $3%C.
ca: %C22*%O$t%C26$1 %Oha demanat reprendre la recepció de%C26 $2 %Cdes de %C26 $3%C.

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to%C26 $2
ca: %C22*%O$t%C26$1%O dóna l'estatus de semi-operador del canal a%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to%C26 $2
ca: %C22*%O$t%C26$1%O dóna l'estatus d'operador del canal%C26 a $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to%C26 $2
ca: %C22*%O$t%C26$1%O dóna l'estatus de veu a%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from%C26 $2
ca: %C22*%O$t%C26$1%O treu l'estatus de semi-operador del canal a%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from%C26 $2
ca: %C22*%O$t%C26$1%O treu l'estatus d'operador del canal a%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from%C26 $2
ca: %C22*%O$t%C26$1%O treu l'estatus de veu a%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26Users on $1:%C $2
ca: %C22*%O$t%C26Usuaris a $1:%C $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cis away %C30(%O$2%O%C30)
ca: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Ces troba absent %C30(%O$2%O%C30)

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
ca: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OFinal de la llista WHOIS.

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oreal user@host%C27 $2%O, real IP%C27 $3
ca: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Ousuari@màquina real%C27 $2%O, IP real IP%C27 $3

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2
ca: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O inactiu%C26 $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2%O, signon:%C26 $3
ca: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2%O, entrada:%C26 $3

en: %C22*%O$tA process is already running
ca: %C22*%O$tJa hi ha un procés en execució

en: %C22*%O$tAlready offering CHAT to $1
ca: %C22*%O$tJa s'ha ofert un xat directe (DCC CHAT) a $1

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Channel is invite only).
ca: %C22*%O$tNo podeu entrar a%C26 %B$1 %O(És un canal només per a convidats).

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Requires keyword).
ca: %C22*%O$tNo podeu entrar a%C26 %B$1 %O(Necessiteu una contrasenya).

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(User limit reached).
ca: %C22*%O$tNo podeu entrar a%C26 %B$1 %O(S'ha assolit el límit d'usuaris).

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(You are banned).
ca: %C22*%O$tNo podeu entrar a%C26 %B$1 %O(heu estat bandejat).

en: %C22*%O$tChannel $1 created on $2
ca: %C22*%O$tCanal $1 creat el $2

en: %C22*%O$tDCC $1 connect attempt to%C26 $2%O failed (err=$3).
ca: %C22*%O$tL'intent de connexió DCC $1 amb%C26 $2%O ha fallat (error=$3).

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Cstalled - aborting.
ca: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Cencallat - avortant.

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Otimed out - aborting.
ca: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Oha excedit el temps d'espera - avortant.

en: %C22*%O$tDCC CHAT connection established to %C26$1 %C30[%O$2%C30]
ca: %C22*%O$tS'ha establert una connexió de xat DCC amb %C26$1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O aborted.
ca: %C22*%O$tXat DCC amb %C26$1%O avortat.

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O lost ($4).
ca: %C22*%O$tS'ha interromput el xat directe (DCC Chat) amb %C26$1%O. ($4)

en: %C22*%O$tDCC RECV connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
ca: %C22*%O$tConnexió DCC RECV establerta amb%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O complete %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.
ca: %C22*%O$tS'ha completat la recepció del fitxer%C26 $1%O de%C26 $3%O %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O failed ($4).
ca: %C22*%O$tLa recepció del fitxer%C26 $1%O de%C26 $3%O ha fallat ($4).

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
ca: %C22*%O$tS'ha avortat la recepció del fitxer %C26 $2%O a %C26 $1%O.

en: %C22*%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
ca: %C22*%O$tRecepció DCC: No s'ha pogut obrir $1 amb permís d'escriptura ($2).

en: %C22*%O$tDCC SEND connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
ca: %C22*%O$tS'ha establert una connexió DCC SEND amb%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O complete %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.
ca: %C22*%O$tL'enviament DCC%C26 $1%O a%C26 $2%O s'ha completat %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O failed. $3
ca: %C22*%O$tL'enviament DCC%C26 $1%O a%C26 $2%O ha fallat. $3

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
ca: %C22*%O$tL'enviament DCC%C26 $2%O a%C26 $1%O ha estat avortat.

en: %C22*%O$tDisconnected ($1).
ca: %C22*%O$tDesconnectat ($1).

en: %C22*%O$tFound your IP: [$1]
ca: %C22*%O$tS'ha trobat la vostra IP: [$1]

en: %C22*%O$tLooking up IP number for%C26 $1%O...
ca: %C22*%O$tS'està cercant l'adreça IP de%C26 $1%O...

en: %C22*%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
ca: %C22*%O$tEl sobrenom ja està agafat. Useu l'ordre /NICK per a provar-ho amb un altre.

en: %C22*%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
ca: %C22*%O$tPing sense resposta després de $1 seconds, desconnectant.

en: %C22*%O$tNo process is currently running
ca: %C22*%O$tNo hi ha cap procés executant-se en aquests moments

en: %C22*%O$tNo such DCC offer.
ca: %C22*%O$tNo existeix tal oferta DCC.

en: %C22*%O$tNo such DCC.
ca: %C22*%O$tNo existeix tal connexió DCC.

en: %C22*%O$tOffering DCC CHAT to $1
ca: %C22*%O$tS'ha ofert un xat directe (DCC CHAT) a $1

en: %C22*%O$tOffering%C26 $1%O to%C26 $2
ca: %C22*%O$tS'està oferint%C26 $1%O a%C26 $2

en: %C22*%O$tPing reply from $1: $2 second(s)
ca: %C22*%O$tResposta al ping des de $1: $2 segon(s)

en: %C22*%O$tReceived '$1%O' from $2
ca: %C22*%O$tS'ha rebut un «$1%O» de $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2
ca: %C22*%O$tS'ha rebut un CTCP $1 de $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
ca: %C22*%O$tS'ha rebut una connexió CTCP $1 de $2 (per a $3)

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
ca: %C22*%O$tS'ha rebut un so CTCP $1 de $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
ca: %C22*%O$tS'ha rebut un so CTCP $1 de $2 (per a $3)

en: %C22*%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
ca: %C22*%O$tS'ha rebut una oferta de xat directe (DCC CHAT) de $1

en: %C22*%O$tReceived a malformed DCC request from %C26$1%O.%010%C22*%O$tContents of packet: $2
ca: %C22*%O$tS'ha rebut una petició DCC mal formada de %C26$1%O.%010%C22*%O$tContingut del paquet: $2

en: %C22*%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
ca: %C22*%O$tS'ha aturat l'anterior intent de connexió (pid=$1)

en: %C22*%O$tThe file%C26 $1%C already exists, saving it as%C26 $2%O instead.
ca: %C22*%O$tEl fitxer%C26 $1%C ja existeix, es desarà com a%C26 $2%O.

en: %C22*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
ca: %C22*%O$tMàquina desconeguda. Potser l'heu escrita malament?

en: %C22*%O$tYou are now known as $2
ca: %C22*%O$tAra sou conegut com a $2

en: %C22*%O$tYou have been invited to%C26 $1%O by%C26 $2%C (%C26$3%C)
ca: %C22*%O$tHeu estat convidat a%C26 $1%O per %C26 $2%C (%C26$3%C)

en: %C22*%O$tYou have been killed by $1 ($2%O%C22)
ca: %C22*%O$tUs ha matat $1 ($2%O%C22)

en: %C22*%O$tYou've invited%C26 $1%O to%C26 $2%O (%C26$3%O)
ca: %C22*%O$tHeu convidat%C26 $1%O a%C26 $2%O (%C26$3%O)

en: %C23*$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O%C23)
ca: %C23*$tHeu estat expulsat de $2 per $3 ($4%O%C23)

en: %C23*$tYou have left channel $3
ca: %C23*$tHeu deixat el canal $3

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3
ca: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) ha deixat $3

en: %C24,18 %B  Notify List
ca: %C24,18 %B  Llista de notificació

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
ca: %C24,18 Màquina                   PRIV NOTI CAN  CTCP DCC  CONV NOIG

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
ca: %C24,18 Tipus Per a/De   Estat   Mida    Pos     Fitxer

en: %C28-%C29$1/Wallops%C28-%O$t$2
ca: %C28-%C29$1/Missatge als operadors%C28-%O$t$2

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29is: $2
ca: %C29*%O$t%C29El tema de $1%C %C29és: $2

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29set by $2%C %C29at $3
ca: %C29*%O$t%C29El tema de $1%C %C29ha estat establert per $2%C %C29el $3

en: %O%C26$1%O added to ignore list.
ca: %O%C26$1%O s'ha afegit a la llista d'usuaris ignorats.

en: %O%C26$1%O removed from ignore list.
ca: %O%C26$1%O ha estat eliminat de la llista d'usuaris ignorats.

en: %UChannel          Users   Topic
ca: %UCanal            Usuaris Tema

en: %d bytes
ca: %d octets

en: %d ops, %d total
ca: %d operadors, %d en total

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
ca: %s us està oferint «%s». Voleu acceptar-lo?

en: (Disabled)
ca: (Inhabilitat)

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
ca: * No s'ha(n) pogut obrir el(s) fitxer(s) de registre amb permís
      d'escriptura. Reviseu els permisos de %s/xchatlogs

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
ca: * Connectar-se a l'IRC com a root és estúpid! Hauríeu
      de crear un compte d'usuari i fer-ho des d'allí.

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
ca: **** INICI EL REGISTRE A %s

en: **** ENDING LOGGING AT %s
ca: **** FINAL DEL REGISTRE A %s

en: *NEW*
ca: *NOU*

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
ca: *ATENCIÓ*
    Acceptar automàticament DCCs al vostre
    directori personal pot ser perillós. P.ex:
    Algú podria enviar-vos un .bash_profile

en: <none>
ca: <cap>

en: A multiplatform IRC Client
ca: Un client d'IRC multiplataforma

en: A-Z, Ops first
ca: A-Z, primer els operadors

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
ca: ADDBUTTON <nom> <acció>, afegeix un botó sota la llista d'usuaris

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
ca: ALLCHAN <cmd>, envia una ordre a tots els canals on estigueu

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
ca: ALLCHAN <cmd>, envia una ordre a tots els canals on estigueu

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
ca: ALLSERV <cmd>, envia una ordre a tots els servidors on estigueu

en: AWAY [<reason>], sets you away
ca: AWAY [<motiu>], marca el vostre sobrenom com a absent

en: Abort
ca: Avorta

en: Aborted
ca: Avortat

en: Accept
ca: Accepta

en: Accept invalid SSL certificate
ca: Accepta certificats SSL invàlids

en: Account
ca: Compte

en: Action
ca: Acció

en: Action Upon Double Click
ca: Acció per al doble-clic

en: Active
ca: Actiu

en: Add New
ca: Afegeix

en: Address:
ca: Adreça:

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Settings
ca: Configuració avançada

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Aland Islands
ca: Illes Aland

en: Albania
ca: Albània

en: Alerts
ca: Alertes

en: Algeria
ca: Algèria

en: All downloads combined:
ca: Totes les recepcions combinades:

en: All uploads combined:
ca: Tots els enviaments combinats:

en: Always
ca: Sempre

en: American Samoa
ca: Samoa Americana

en: Announce away messages
ca: Anuncia missatge d'absència

en: Announce your away messages to all channels
ca: Anuncia l'absència a tots els canals

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua and Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
ca: Esteu segur que aquest servidor permet l'ús d'SSL i el port és correcte?

en: Armenia
ca: Armènia

en: Ascension Island
ca: Illa Ascensió

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
ca: Pregunta al servidor per la vostra adreça real. Useu això si teniu una adreça 192.168.*.*

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Auto Open DCC Windows
ca: Obre finestres DCC automàticament

en: Auto Replace...
ca: Substitució automàtica...

en: Auto connect to this network at startup
ca: Connecta-t'hi automàticament a l'inici

en: Auto reconnect delay:
ca: Retard de reconnexió automàtica:

en: Automatically unmark away
ca: Treu l'estatus d'absent automàticament

en: Away
ca: Absència

en: Away Msg:
ca: Missatge d'absència:

en: Away reason
ca: Motiu de l'absència

en: Away tracking
ca: Seguiment d'absències

en: Away user:
ca: Usuari absent::

en: Away:
ca: Missatge d'absència:

en: Azerbaijan
ca: Azerbaitjan

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
ca: BAN <màscara> [<tipus>], bandeja tots els usuaris que coincideixin amb la màscara. Si ja es troben el canal amb això no els fareu fora (necessiteu ser operador del canal)

en: Background image:
ca: Imatge de fons:

en: Background:
ca: Fons:

en: Bad arguments for user command.
ca: Els arguments per a l'ordre d'usuari no són vàlids.

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Ban
ca: Bandeja

en: Ban List
ca: Llista de bandejats

en: Ban List...
ca: Llista d'usuaris bandejats...

en: Ban time
ca: Duració del bandejament

en: Banmask
ca: Màscara d'usuaris bandejats

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bind to:
ca: Vincula a:

en: Blue:
ca: Blau:

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia and Herzegovina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Both
ca: Tots dos

en: Bottom
ca: Baix

en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

en: Brazil
ca: Brasil

en: British Channel Isles
ca: Illes del Canal Britànic

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verge Britàniques

en: Browse...
ca: Vés a...

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Businesses
ca: Negocis

en: CLEAR [ALL|HISTORY], Clears the current text window or command history
ca: CLEAR [ALL|HISTORY], Esborra la finestra de text actual o l'historial d'ordres

en: CLOSE, Closes the current window/tab
ca: CLOSE, Tanca la finestra o pestanya actual

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
ca: COUNTRY <codi>, cerca un codi de país, p.ex: au = Austràlia

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
ca: CTCP <sobrenom> <missatge>, envia el missatge CTCP a l'usuari indicat, els missatges més comuns són VERSION i USERINFO

en: CTCP Replies...
ca: Respostes CTCP...

en: C_lear Text
ca: _Neteja el text

en: C_onnect
ca: Connecta

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cannot access %s
ca: No es pot accedir a %s

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
ca: No s'ha pogut accedir al fitxer: %s
    %s.
    No es pot continuar.

en: Cannot assign that address
ca: No s'ha pogut assignar aquesta adreça

en: Cannot create ~/.xchat2
ca: No s'ha pogut crear el directori ~/.xchat2

en: Cannot read sound file:
    %s
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de so:
    %s

en: Cannot read that file.
ca: Aquest fitxer no es pot llegir.

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
ca: No s'ha pogut resoldre el nom de la màquina %s
    Comproveu la vostra configuració IP

en: Cannot resume the same file from two people.
ca: No es pot reprendre la recepció del mateix fitxer des de dues persones diferents.

en: Cannot write to that file.
ca: No es pot escriure a aquest fitxer.

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: Channel
ca: Canal

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
ca: Membre del canal/"és un operador IRC"

en: Channel Name
ca: Nom del canal

en: Channel Tab...
ca: Pestanya de canal...

en: Channel Window...
ca: Finestra de canals...

en: Channel name
ca: Nom del canal

en: Channel:
ca: Canal:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
ca: Canals on entrar, separats per comes, però sense espais!

en: Character Chart
ca: Taula de caràcters

en: Character Chart...
ca: Taula de caràcters...

en: Character set:
ca: Joc de caràcters:

en: Chat
ca: Xat

en: Chat window
ca: Finestra de xat

en: Chatting
ca: Conversacions

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Claim you are at this address when offering files.
ca: Anuncia aquesta adreça com a pròpia quan s'ofereixin fitxers.

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear list
ca: Neteja la llista

en: Clear rawlog
ca: Neteja

en: Cocos Islands
ca: Illes Cocos

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Colored nick names
ca: Acoloreix els sobrenoms

en: Command
ca: Ordre

en: Commands Available:
ca: Ordres disponibles:

en: Connect
ca: Connecta

en: Connect command:
ca: Ordre de connexió:

en: Connect to selected server only
ca: Connectar-se només al servedor seleccionat

en: Connecting
ca: Connexió

en: Connection refused
ca: Connexió refusada

en: Connection reset by peer
ca: Connexió reiniciada des de l'altre costat

en: Connection timed out
ca: S'ha excedit el temps d'espera

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Copy
ca: Copia

en: Copy selected URL
ca: Copia l'URL seleccionat

en: Cote d'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Couldn't connect to session bus: %s
ca: No s'ha pogut establir connexió amb el bus de la sessió: %s

en: Country:
ca: País:

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Crop
ca: Escurça

en: Cycle Channel
ca: Canvia de canal

en: Cycling to next server in %s...
ca: Passant al següent servidor de %s...

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: DCC IP address:
ca: Adreça IP

en: DCC String
ca: Cadena DCC

en: DCC Type
ca: Tipus de DCC

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEHOP <sobrenom>, treu l'estatus de semi-operador del canal al sobrenom indicat (necessiteu ser operador del canal)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
ca: DELBUTTON <nom>, elimina un botó de sota la llista d'usuaris

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEOP <sobrenom>, treu l'estatus d'operador del canal al sobrenom indicat (necessiteu ser operador del canal)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
ca: DEVOICE <sobrenom>, treu l'estatus de veu al sobrenom indicat (necessiteu ser operador del canal)

en: DISCON, Disconnects from server
ca: DISCON, Finalitza la connexió amb el servidor

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
ca: DNS <sobrenom|màquina|ip>, Cerca l'adreça IP d'un usuari

en: Data 1
ca: Dades 1

en: Data 2
ca: Dades 2

en: Date
ca: Data

en: Default Messages
ca: Missatges per defecte

en: Delete
ca: Esborra

en: Democratic Republic of Congo
ca: República Democràtica del Congo

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Description
ca: Descripció

en: Destination filename
ca: Nom del fitxer de destí

en: Dialog
ca: Diàleg

en: Dialog Buttons...
ca: Botons de diàleg...

en: Dialog with
ca: Diàleg amb

en: Direct Chat...
ca: Xat directe...

en: Display MODEs in raw form
ca: Mostra els MODEs en brut

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
ca: Quan falla la connexió, no ho reintenta amb cada un dels servidors.

en: Done
ca: Fet

en: Download files to:
ca: Desa els fitxers baixats a:

en: ECHO <text>, Prints text locally
ca: ECHO <text>, Escriu el text localment

en: EDIT ME
ca: EDITA'M

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
ca: EXEC [-o] <ordre>, executa l'ordre. Si useu l'argument -o s'enviarà la sortida cap al canal actual, si no es mostrarà a la finestra de text actual

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
ca: EXECCONT, envia un senyal SIGCONT al procés

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
ca: EXECKILL [-9], mata un procés que s'estigui executant en la sessió actual. Si s'empreu -9 el senyal serà SIGKILL

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
ca: EXECSTOP, envia un senyal SIGSTOP al procés

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
ca: EXECWRITE, envia dades als processos en stdin (entrada estàndard)

en: East Timor
ca: Timor Oriental

en: Ecuador
ca: Equador

en: Edit Events
ca: Edició d'esdeveniments

en: Edit This Menu...
ca: Edita aquest menú...

en: Educational Institution
ca: Institució educativa

en: Egypt
ca: Egipte

en: Enable time stamps
ca: Mostra marques horàries

en: Enter Channel to Join:
ca: Introduïu el canal on entrar:

en: Enter mask to ignore:
ca: Introduïu una màscara a ignorar:

en: Enter new nickname:
ca: Introduïu el nou sobrenom:

en: Enter nickname to add:
ca: Introduïu el sobrenom a afegir:

en: Enter reason to kick %s:
ca: Introduïu el motiu per a fer fora a %s:

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Error opening keys config file
ca: Error en obrir el fitxer de configuració del teclat

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
ca: Error en analitzar l'esdeveniment %s.
    Es carrega el predeterminat.

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: European Union
ca: Unió Europea

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Execute command:
ca: Executa l'ordre:

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
ca: S'esperava una línia de Dades (començada per Dx{:|!}) però s'ha obtingut:
    %s
    
    S'avorta la càrrega, si us plau, reviseu %s/keybindings

en: External sound playing _program:
ca: Programa extern de reproducció:

en: Extra command to execute after connecting. If you need more than one, set this to LOAD -e <filename>, where <filename> is a text-file full of commands to execute.
ca: Executa aquesta ordre un cop establerta la connexió. Si en necessiteu més d'una poseu LOAD -e <fitxer> on <fitxer> és un fitxer de text amb les ordres a executar.

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
ca: FLUSHQ, neteja la cua d'enviaments al servidor actual

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to acquire %s: %s
ca: No s'ha pogut adquirir %s: %s

en: Failed to open font:
    
    %s
ca: No s'ha pogut obrir el tipus de lletra:
    
    %s

en: Falkland Islands
ca: Illes Malvines

en: Faroe Islands
ca: Illes Faroe

en: File
ca: Fitxer

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
ca: El fitxer del directori de recepcions és més gran que el fitxer ofert. No es pot continuar.

en: File transfers
ca: Transferències de fitxers

en: File:
ca: Fitxer:

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Files and Directories
ca: Fitxers i directoris

en: Find:
ca: Cerca:

en: Finland
ca: Finlàndia

en: First DCC send port:
ca: Primer port d'enviament DCC:

en: Focus new tabs:
ca: Dóna el focus a les pestanyes noves:

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Foreground:
ca: Primer pla:

en: Former USSR
ca: Antiga URSS

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Southern Territories
ca: Territoris Francesos del Sud

en: From
ca: Per

en: Full name
ca: Nom complet

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
ca: GATE <màquina> [<port>], usa el servidor intermedi indicat, el port per omissió és el 23

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Germany
ca: Alemanya

en: Get my address from the IRC server
ca: Obtingues la meva adreça IP des del servidor

en: Give Ops
ca: Dóna l'estatus d'operador

en: Give Voice
ca: Dóna l'estatus de veu

en: Give each person on IRC a different color
ca: Assigna un color diferent a cada persona

en: Government
ca: Institució governamental

en: Graph
ca: Gràfic

en: Great Britain
ca: Gran Bretanya

en: Greece
ca: Grècia

en: Green:
ca: Verd:

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Grenada
ca: Granada

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
ca: HOP <sobrenom>, dóna l'estatus d'operador de canal a l'usuari indicat (necessiteu ser operador del canal)

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard and McDonald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: Help
ca: Ajuda

en: Hidden
ca: Oculta

en: Hide Version
ca: Oculta la versió

en: Hide channel join/part messages by default
ca: Oculta els missatges d'entrada i sortida del canal

en: Hide join and part messages
ca: Amaga els missatges d'entrades i sortides

en: Highlight:
ca: Text realçat:

en: Honduras
ca: Hondures

en: Host
ca: Màquina

en: Host unknown
ca: Màquina desconeguda

en: Hostmask
ca: Màscara de la màquina

en: Hostname
ca: Nom de la màquina

en: Hostname:
ca: Nom de la màquina:

en: Hungary
ca: Hongria

en: I need /bin/sh to run!
ca: Es necessita /bin/sh per a executar-lo!

en: I'm busy
ca: Ara estic ocupat

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
ca: ID <contrasenya>, us identificarà al servidor de sobrenoms nickserv

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
ca: IGNORE <màscara> <tipus..> <opcions..>
        màscara - màscara de la màquina a ignorar, p.ex: *!*@*.pooles.rima-tde.net
        tipus   - tipus de les dades a ignorar, una de les següents o totes («ALL»):
                  PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI
        opcions - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
ca: INVITE <sobrenom> [<canal>], convida l'usuari indicat a un canal, per omissió al canal actual (necessiteu ser operador del canal)

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Iceland
ca: Islàndia

en: Identified text
ca: Text identificat

en: Idle time
ca: Temps inactiu

en: Ignore List...
ca: Llista d'usuaris ignorats...

en: Ignore Stats:
ca: Estatus d'ignorat:

en: Ignore on %C26$1%O changed.
ca: L'estatus d'usuari ignorat de %C26$1%O ha canviat.

en: Indent nick names
ca: Sagna els sobrenoms

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Informational
ca: Informatiu

en: Input Box Codes
ca: Codis de la caixa d'entrada

en: Input box
ca: Línia d'entrada

en: Insert a red line after the last read text.
ca: Insereix una línia vermella després de l'últim text llegit

en: Insert timestamps in logs
ca: Afegeix la data i l'hora en el registre

en: Interface
ca: Interfície

en: Interface Colors
ca: Colors de l'interfície

en: International
ca: Internacional

en: Internic Commercial
ca: Internic Comercial

en: Internic Network
ca: Xarxa Internic

en: Internic Non-Profit Organization
ca: Organització Internic sense ànim de lucre

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
ca: Interpreta %C, %B com a color, negreta, etc

en: Interpret %nnn as an ASCII value
ca: Interpreta %nnn com a un valor ASCII

en: Invite
ca: Invitacions

en: Invite Only
ca: Només convidats

en: Invite:
ca: Invitacions:

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Isle of Man
ca: Illa de Man

en: Italy
ca: Itàlia

en: JOIN <channel>, joins the channel
ca: JOIN <canal>, entra al canal

en: Japan
ca: Japó

en: Join Channel
ca: Entra al canal

en: Join Channel...
ca: Entra al canal...

en: Jordan
ca: Jordània

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
ca: KICK <sobrenom>, fa fora l'usuari indicat del canal actual (necessiteu ser operador del canal)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
ca: KICKBAN <sobrenom>, bandeja l'usuari indicat després de fer-lo fora del canal (necessiteu ser operador del canal)

en: Key
ca: Tecla

en: Key bindings config file is corrupt, load aborted
    Please fix %s/keybindings.conf
ca: El fitxer de configuració de vincles de tecla està malmès.
    Si us plau, reviseu %s/keybindings.conf

en: Keyboard Shortcuts...
ca: Vincles de tecla...

en: Keyword
ca: Contrasenya

en: Kick
ca: Fes fora

en: Kick/Ban
ca: Fes fora/Bandeja

en: KickBan
ca: Fes fora i bandeja

en: LAGCHECK, forces a new lag check
ca: LAGCHECK, força una nova comprovació del retard

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
ca: LASTLOG <cadena>, cerca una cadena de text en el buffer

en: Last DCC send port:
ca: Últim port d'enviament DCC:

en: Last Msg:
ca: Últim missatge:

en: Last Seen
ca: Vist per últim cop

en: Latvia
ca: Letònia

en: Leave Channel
ca: Deixa el canal

en: Leave channel:
ca: En deixar el canal:

en: Leaving
ca: Me'n vaig

en: Lebanon
ca: Líban

en: Left message
ca: Missatge de l'esquerra

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libya
ca: Líbia

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Log timestamp format:
ca: Format de l'informació horària:

en: Logging
ca: Enregistrament

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
ca: MDEHOP, Treu l'estatus a tots els semi-operadors del canal en el canal actual (necessiteu ser operador del canal)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
ca: MDEOP, Treu l'estatus a tots els operadors del canal en el canal actual (necessiteu ser operador del canal)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
ca: ME <acció>, anuncia una acció al canal actual (les accions s'escriuen en tercera persona, com ara /me salta d'alegria)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
ca: MKICK, Fa fora tots els usuaris del canal actual (necessiteu ser operador del canal)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
ca: MOP, Dóna l'estatus d'operador a tots els usuaris en el canal actual (necessiteu ser operador del canal)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
ca: MSG <sobrenom> <missatge>, envia un missatge privat

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Make nick names right-justified
ca: Alinea els sobrenoms a la dreta

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Mark identified users with:
ca: Marca els usuaris identificats amb:

en: Mark not-identified users with:
ca: Marca els usuaris no identificats amb:

en: Marked Away
ca: Marca'm _absent

en: Marker line:
ca: Línia de separació:

en: Marking Text
ca: Text seleccionat

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mask
ca: Màscara

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Maximum File Transfer Speeds (bytes per second)
ca: Velocitat màxima de transferència de fitxers (octets per segon)

en: Maximum speed for all files
ca: Velocitat màxima per a tot el tràfic

en: Maximum speed for one transfer
ca: Velocitat màxima per a una transferència

en: Message
ca: Missatge

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Military
ca: Institució militar

en: Mod
ca: Modificador

en: Mode char
ca: Caràcter de mode

en: Moderated
ca: Moderat

en: Modes string
ca: Cadena de modes

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mónaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Move Dn
ca: Mou avall

en: Move Up
ca: Mou amunt

en: Move completed files to:
ca: Mou els fitxers completats a:

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
ca: NAMES, Llista els usuaris que hi ha al canal actual

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
ca: NCTCP <sobrenom> <missatge>, Envia un avís per CTCP

en: NICK <nickname>, sets your nick
ca: NICK <sobrenom>, canvia el vostre sobrenom

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
ca: NOTICE <sobrenom/canal> <missatge>, envia una avís. Els avisos són uns tipus de missatge que no haurien de generar respostes automàtiques

en: Name
ca: Nom

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Nato Fiel
ca: Camp de l'OTAN

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Holandeses

en: Network
ca: Xarxa

en: Network Settings
ca: Configuració de la xarxa

en: Network setup
ca: Configuració de la xarxa

en: Networks
ca: Xarxes

en: Never
ca: Mai

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Filename
ca: Nom del fitxer nou

en: New Network
ca: Xarxa nova

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: New data:
ca: Dades noves:

en: New message:
ca: Missatge nou:

en: New nickname
ca: Sobrenom nou

en: Nick
ca: Sobrenom

en: Nick Completion
ca: Compleció de sobrenoms

en: Nick being tried
ca: Provant el sobrenom escollit

en: Nick completion suffix:
ca: Sufix de compleció de sobrenoms:

en: Nick of person who changed the topic
ca: Sobrenom de la persona que ha canviat el tema

en: Nick of person who have been invited
ca: Sobrenom de la persona que ha estat convidada

en: Nick of person who invited you
ca: Sobrenom de la persona que us ha convidat

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: Nickname in use
ca: Sobrenom en ús

en: Nickserv password:
ca: Contrasenya per al servidor de sobrenoms:

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: No active DCCs
ca: No hi ha connexions DCC actives

en: No channel joined. Try /join #<channel>
ca: No esteu a cap canal. Proveu amb /join #<canal>

en: No outside messages
ca: Cap missatge de fora

en: No route to host
ca: No hi ha cap ruta cap a la màquina

en: No such command.
ca: No existeix tal ordre.

en: No such plugin found.
ca: No s'ha trobat tal connector.

en: No topic is set
ca: No hi ha cap tema establert

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
ca: No hi ha cap símbol xchat_plugin_init; esteu segur que aquest és un connector per a l'xchat?

en: Norfolk Island
ca: Illes Norfolk

en: North Korea
ca: Corea del Nord

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Marianes del Nord

en: Norway
ca: Noruega

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
ca: No connectat. Proveu amb /server <màquina> [<port>]

en: Notice
ca: Avisos

en: Notice:
ca: Avisos:

en: Number of notify items
ca: Nombre d'elements notificats

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
ca: OP <sobrenom>, dóna l'estatus d'operador del canal a l'usuari (necessiteu ser operador del canal)

en: Off
ca: Desactivat

en: Offline
ca: Desconnectat

en: Old Filename
ca: Nom del fitxer antic

en: Old School ARPAnet
ca: ARPAnet de l'antiga escola

en: Old nickname
ca: Sobrenom antic

en: On channels smaller than:
ca: En canals més petits de:

en: One download:
ca: Una única recepció:

en: One upload:
ca: Un únic enviament:

en: Online
ca: Connectat

en: Only requested tabs
ca: Només les pestanyes demanades

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
ca: Voleu obrir DCCs, notificacions, etc. en pestanyes o finestres?

en: Open an extra tab for server messages
ca: Obre una pestanya adicional per als missatges del servidor

en: Open an extra tab for server notices
ca: Obre una pestanya adicional per als avisos del servidor

en: Open channels in:
ca: Obre els canals en:

en: Open dialogs in:
ca: Obre els diàlegs en:

en: Open utilities in:
ca: Obre les utilitats en:

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
ca: PART [<canal>] [<motiu>], deixa el canal, per omissió l'actual

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
ca: PING <sobrenom | canal>, envia un ping CTCP a l'usuari o canal indicat

en: Pakistan
ca: Paquistan

en: Palestinian Territory
ca: Palestina

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Part Channel
ca: Deixa el canal

en: Password for the server, if in doubt, leave blank.
ca: Contrasenya per al servidor. En cas de dubte, deixeu-ho en blanc.

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Pathname
ca: Ubicació

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Ping Server
ca: Ping al servidor

en: Plugin defined commands:
ca: Ordres definides pels connectors:

en: Plugins and Scripts...
ca: Connectors i scripts...

en: Poland
ca: Polònia

en: Position
ca: Posició

en: Print Texts File
ca: Imprimeix un fitxer de text

en: Private
ca: Privats

en: Private:
ca: Privats:

en: Proxy Server
ca: Servidor intermediari

en: Proxy traversal failed.
ca: Ha fallat la connexió amb el servidor intermediari.

en: Push input line into history but doesn't send to server
ca: Introdueix la línia a l'historial però no l'envia al servidor

en: QUERY [-nofocus] <nick>, opens up a new privmsg window to someone
ca: QUERY [-nofocus] <sobrenom>, obre una finestra de xat privat amb <sobrenom>

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
ca: QUIT [<motiu>], finalitza la connexió amb el servidor actual

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
ca: QUOTE <text>, envia el text «en cru» cap al servidor

en: Quit:
ca: En sortir:

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
ca: RECONENCT [-ssl] [<sistema>] [<port>] [<contrasenya>], Pot invocar-se sols amb /RECONNECT per així reconnectar-se al servidor actual o amb /RECONNECT ALL per a reconnectar-se a tots els servidors oberts

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
ca: RECONENCT [<sistema>] [<port>] [<contrasenya>], Pot invocar-se sols amb /RECONNECT per així reconnectar-se al servidor actual o amb /RECONNECT ALL per a reconnectar-se a tots els servidors oberts

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
ca: RECV <text>, envia dades «en brut» a l'X-Chat, com si foren rebudes des del servidor IRC

en: Raw Log...
ca: Registre en brut...

en: Rea_l name:
ca: Nom real:

en: Real IP
ca: IP real

en: Real Name:
ca: Nom real:

en: Real user@host
ca: usuari@màquina real

en: Really remove network "%s" and all its servers?
ca: Voleu eliminar la xarxa "%s" i tots els seus servidors?

en: Reason
ca: Motiu

en: Receive window
ca: Finestra de rebudes

en: Receiver
ca: Receptor

en: Recv
ca: Rebut

en: Red:
ca: Roig:

en: Refresh
ca: Refresca

en: Remote host closed socket
ca: La màquina remota ha tancat la connexió

en: Remove
ca: Elimina

en: Reset Marker Line
ca: Resitua la línia de separació

en: Resume
ca: Reprèn

en: Reverse DNS
ca: DNS invers

en: Right message
ca: Missatge de la dreta

en: Russian Federation
ca: Rússia

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
ca: SAY <text>, envia el text a l'objecte a la finestra actual

en: SEND <nick> [<file>]
ca: SEND <sobrenom> [<fitxer>]

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
ca: SERVCHAN <màquina> <port> <canal>, connecta i entra en un canal

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
ca: SERVCHAN [-ssl] <màquina> <port> <canal>, connecta i entra en un canal

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
ca: SERVER <màquina> [<port>] [<contrasenya>], connecta amb un servidor, el port per omissió és el 6667

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
ca: SERVER [-ssl] <màquina> [<port>] [<contrasenya>], connecta amb un servidor, el port per omissió per a connexions normals és el 6667, i el 9999 per a connexions ssl

en: SETCURSOR [-|+]<position>
ca: SETCURSOR [-|+]<posició>

en: S_ettings
ca: Conf_iguració

en: Sao Tome and Principe
ca: Sao Tomé i Príncipe

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Save
ca: Desa

en: Save Text...
ca: Desa el text...

en: Save list to a file
ca: Desa la llista a un fitxer

en: Save nick name in filenames
ca: Afegeix el sobrenom en els noms dels fitxers

en: Scrollback lines:
ca: Línies fora la finestra:

en: Search Text...
ca: Cerca el text...

en: Search buffer is empty.
ca: El buffer de cerca està buit.

en: Second choice:
ca: Segona opció:

en: Seconds
ca: Segons

en: See strftime manpage for details.
ca: Per a més detalls consulteu la pàgina del manual strftime (3).

en: Select a Plugin or Script to load
ca: Seleccioneu el connector o script a carregar

en: Select a sound file
ca: Seleccioneu un fitxer d'àudio

en: Select an Image File
ca: Seleccioneu un fitxer d'imatge

en: Select an output filename
ca: Seleccioneu un nom de fitxer

en: Select color
ca: Seleccioneu un color

en: Select font
ca: Seleccioneu un tipus de lletra

en: Send
ca: Envia

en: Send file to %s
ca: Envia un fitxer a %s

en: Send window
ca: Finestra d'enviament

en: Sendfile
ca: Envia fitxer

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
ca: Envia un /WHOIS a cada usuari de la llista de notificació quan es connecti

en: Sent
ca: Enviat

en: Serbia and Montenegro
ca: Sèrbia i Montenegro

en: Server Information
ca: Informació del servidor

en: Server Links
ca: Enllaços del servidor

en: Server Name
ca: Nom del servidor

en: Server Tab...
ca: Pestanya de servidor...

en: Server Window...
ca: Finestra de servidor...

en: Server password:
ca: Contrasenya per al servidor:

en: Server:
ca: Servidor:

en: Servers for %s
ca: Servidors per a %s

en: Shorten tab labels to:
ca: Abreuja el títol a:

en: Show away once
ca: Anúncia l'absència una sola vegada

en: Show hostnames in user list
ca: Mostra els noms de les màquines a la llista d'usuaris

en: Show identical away messages only once
ca: Mostra els anuncis idèntics d'absència una sola vegada

en: Show marker line
ca: Mostra una línia de separació

en: Show/Hide userlist
ca: Mostra/Oculta la llista d'usuaris

en: Signon time
ca: Temps d'accés

en: Singapore
ca: Singapur

en: Size
ca: Mida

en: Slovak Republic
ca: República Eslovaca

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
ca: Algunes de les opcions que han canviat requereixen reiniciar l'X-Chat per a tenir efecte.

en: Sort
ca: Ordena

en: Sort tabs in alphabetical order
ca: Ordena les pestanyes per ordre alfabètic

en: Sound
ca: Àudio

en: Sound file
ca: Fitxer d'àudio

en: Sound file:
ca: Fitxer d'àudio:

en: Sound files _directory:
ca: Directori de fitxers d'àudio:

en: Sound playing method:
ca: Mètode de reproducció:

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: Spell checking
ca: Comprovació de l'ortografia

en: St. Kitts and Nevis
ca: St. Kitts i Nevis

en: St. Pierre and Miquelon
ca: St. Pierre i Miquelon

en: St. Vincent and the Grenadines
ca: St. Vincent i les Granadines

en: Status
ca: Estat

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
ca: Illes Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syria
ca: Síria

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
ca: TOPIC [<tema>], estableix o mostra el tema del canal actual

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Tabs or Windows
ca: Pestanyes o finestres

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Take Ops
ca: Treu l'estatus d'operador

en: Take Voice
ca: Treu l'estatus de veu

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Test All
ca: Comprova-ho tot

en: Text Box Appearance
ca: Aparença de la finestra de text

en: Text Colors
ca: Colors del text

en: Text Events...
ca: Esdeveniments...

en: Text box
ca: Caixa de text

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: That file is not resumable.
ca: La transferència d'aquest fitxer no es pot reprendre.

en: That mask already exists.
ca: Aquesta màscara ja existeix.

en: That plugin is refusing to unload.
ca: Aquest connector refusa ser descarregat.

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
ca: L'ordre ^BChange Page^B passa una pàgina a la llibreta. Poseu a Dades 1 la pàgina a la qual voleu anar. Si Dades 2 no està en blanc el canvi de pàgina serà relatiu a la posició actual

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
ca: L'ordre ^BInsert in Buffer^B insereix el contingut de Dades 1 en el lloc on hagueu escrit la seqüència de tecles a la posició del cursor

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
ca: L'ordre ^BLast Command^B col·loca l'última ordre executada a la línia - igual que prémer la fletxa amunt a la shell

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
ca: L'ordre ^BNext Command^B col·loca la següent ordre a la línia - igual que prémer la fletxa avall a la shell

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
ca: L'acció ^BRun Command^B executa les dades de Dades 1 com si les haguessiu escrit a la línia d'entrada on heu escrit la seqüència de tecles. Pot contenir text (que s'enviarà al canal/persona), ordres, o ordres d'usuari. Durant l'execució tots els caràcters ^B\n^B de Dades 1 s'utilitzen per delimitar diferents ordres, de manera que se'n pot executar més d'una. Si voleu escriure un signe ^B\^B en el text heu d'escriure ^B\\^B

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page or one line. Set Data 1 to either Up, Down, +1 or -1.
ca: L'ordre ^BScroll Page^B desplaça l'objecte de text una pàgina (o una línia) amunt o avall. Definiu Dades 1 com a «Up» (amunt), «Down» (avall), +1 o -1.

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
ca: L'ordre ^BSet Buffer^B col·loca el contingut de Dades 1 a l'objecte on heu premut la seqüència de tecles

en: The CTCP event
ca: Esdeveniment CTCP

en: The Channel it's going to
ca: Canal de destinació

en: The Packet
ca: Paquet

en: The action
ca: Acció

en: The ban mask
ca: Màscara d'usuaris bandejats

en: The channel
ca: Canal

en: The channel being joined
ca: Canal al qual s'entra

en: The channel it's being set on
ca: Canal al qual s'estableix

en: The creator
ca: Creador

en: The exempt mask
ca: Màscara d'usuaris als quals es dóna l'estatus d'exempt

en: The host of the person
ca: Màquina de la persona

en: The invite mask
ca: Màscara de convidats

en: The key
ca: La contrasenya

en: The limit
ca: Límit

en: The message
ca: Missatge

en: The mode letter
ca: Lletra del mode

en: The mode's sign (+/-)
ca: Senyal del mode (+/-)

en: The nick of the joining person
ca: Sobrenom de la persona que entra

en: The nick of the person
ca: Sobrenom de la persona

en: The nick of the person leaving
ca: Sobrenom de la persona que surt

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
ca: Sobrenom de la persona que ha tret l'estatus de semi-operador

en: The nick of the person of did the deop'ing
ca: Sobrenom de la persona que ha tret l'estatus d'operador

en: The nick of the person of did the devoice'ing
ca: Sobrenom de la persona que ha tret l'estatus de veu

en: The nick of the person of did the unban'ing
ca: Sobrenom de la persona que ha tret l'estatus de bandejat

en: The nick of the person removed the exempt
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha eliminat la exempció

en: The nick of the person removed the invite
ca: Sobrenom de la persona que ha tret l'estatus de convidat

en: The nick of the person setting the mode
ca: Sobrenom de la persona que estableix el mode

en: The nick of the person who did the banning
ca: Sobrenom de la persona que dóna l'estatus de bandejat

en: The nick of the person who did the exempt
ca: Sobrenom de la persona que dóna l'estatus d'exempt

en: The nick of the person who did the halfop'ing
ca: Sobrenom de la persona que dóna l'estatus de semi-operador

en: The nick of the person who did the invite
ca: Sobrenom de la persona que dóna l'estatus de convidat

en: The nick of the person who did the op'ing
ca: Sobrenom de la persona que dóna l'estatus d'operador

en: The nick of the person who did the voice'ing
ca: Sobrenom de la persona que dóna l'estatus de veu

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus de semi-operador

en: The nick of the person who has been deop'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus d'operador

en: The nick of the person who has been devoice'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha tret l'estatus de veu

en: The nick of the person who has been halfop'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha fet semi-operador

en: The nick of the person who has been op'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha fet operador

en: The nick of the person who has been voice'ed
ca: Sobrenom de la persona a qui s'ha donat veu

en: The nick of the person who set the key
ca: Sobrenom de la persona que estableix la contrasenya

en: The nick of the person who set the limit
ca: El sobrenom de la persona que estableix el límit

en: The nick who removed the key
ca: Sobrenom de qui ha eliminat la contrasenya

en: The nick who removed the limit
ca: Sobrenom de qui ha eliminat el límit

en: The nickname of the kicker
ca: Sobrenom de qui l'ha fet fora

en: The person being kicked
ca: Persona expulsada

en: The reason
ca: Motiu

en: The sound
ca: So

en: The text
ca: Text

en: The time
ca: Hora

en: The time in x.x format (see below)
ca: Hora en format x.x (vegeu més avall)

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
ca: La finestra que vàreu obrir per aquesta cerca ja no existeix.

en: There was an error loading key bindings configuration
ca: Hi ha hagut un error en carregar la configuració dels vincles de tecla

en: There was an error parsing the string
ca: S'ha produït un error en analitzar la cadena

en: Third choice:
ca: Tercera opció:

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
ca: Aquesta ordre canvia el text de la línia per a completar un sobrenom o ordre incompleta. Si Dades 1 no està en blanc una doble tabulació seleccionarà l'anterior sobrenom i no el següent

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
ca: Aquesta ordre cerca l'última paraula escrita a la llista de substitucions i la substitueix en cas de trobar-la

en: This command moves the current tab family to the left
ca: Aquesta ordre mou el conjunt de pestanyes actual cap a l'esquerra

en: This command moves the current tab family to the right
ca: Aquesta ordre mou el conjunt de pestanyes actual cap a la dreta

en: This command moves the front tab left by one
ca: Aquesta ordre mou la pestanya davantera una posició cap a l'esquerra

en: This command moves the front tab right by one
ca: Aquesta ordre mou la pestanya davantera una posició cap a la dreta

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
ca: Aquesta ordre desplaça amunt o avall la llista de sobrenoms. Si Dades 1 està en blanc es desplaçarà avall, i en cas contrari, amunt

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
ca: Aquest senyal sols ha passat %d arguments, $%d no és vàlid

en: Time Stamps
ca: Data i hora

en: Time stamp format:
ca: Format de la data i l'hora

en: Too many recursive usercommands, aborting.
ca: Massa ordres d'usuari recursives, s'avorta.

en: Top
ca: Dalt

en: Topic
ca: Tema

en: Topic Protection
ca: Protecció del tema

en: Topic for %s is: %s
ca: El tema per a %s és: %s

en: Transparent background
ca: Fons transparent

en: Trinidad and Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turks and Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
ca: Per a més informació feu /HELP <ordre>, o /HELP -l

en: Type:
ca: Tipus:

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
ca: UNBAN <màscara> [<màscara>...], readmet els usuaris indicats al canal.

en: UNIGNORE <mask> [QUIET]
ca: UNIGNORE <màscara> [QUIET]

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
ca: UNLOAD <fitxer>, desactiva un connector o script

en: URL <url>, opens a URL in your browser
ca: URL <url>, obre una URL en el navegador

en: URL Grabber...
ca: Capturador d'URLs...

en: URL Handlers...
ca: Gestió d'URLs...

en: US Virgin Islands
ca: Illes Verge Americanes

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
ca: USELECT [-a] [-s] <sobrenom1> <sobrenom2> etc, realça el(s) sobrenom(s) a la llista d'usuaris del canal

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: Unable to set transparent background!
    
    You may be using a non-compliant window
    manager that is not currently supported.
ca: No s'ha pogut fer transparent el fons!
    
    Potser esteu utilitzant un gestor de finestres
    no compatible que no està soportat.

en: Unignore
ca: Deixa d'ignorar

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States Medical
ca: Servei mèdic dels Estats Units

en: United States of America
ca: Estats Units d'Amèrica

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown Command. Try /help
ca: Ordre desconeguda. Proveu /help

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
ca: Acció «%s» desconeguda en el fitxer de configuració
    de vincles de tecla. S'avorta la càrrega, si us plau
    reviseu %s/keybindings

en: Unknown arg '%s' ignored.
ca: S'ignorarà l'argument desconegut «%s».

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
ca: Nom de tecla «%s» desconegut en el fitxer de configuració
    de vincles de tecla. S'avorta la càrrega, si us plau
    reviseu %s/keybindings.conf

en: Unmark yourself as away before sending messages
ca: Desmarca'm automàticament com a absent abans d'enviar missatges

en: Unsorted
ca: Desordenat

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Usage: %s
ca: Sintaxi: %s

en: Use SSL for all the servers on this network
ca: Utilitza SSL amb tots els servidors d'aquesta xarxa

en: Use global user information
ca: Utilitza la informació global d'usuari

en: Use the Text box font and colors
ca: Usa el tipus de lletra i colors de la finestra de text

en: User Commands...
ca: Ordres de l'usuari...

en: User Information
ca: Informació de l'usuari

en: User Limit
ca: Límit d'usuaris

en: User List
ca: Llista d'usuaris

en: User defined commands:
ca: Ordres definides per l'usuari:

en: User limit must be a number!
ca: El límit d'usuaris ha de ser un número!

en: User list
ca: Llista d'usuaris

en: User list sorted by:
ca: Ordena la llista d'usuaris amb:

en: User name and Real name cannot be left blank.
ca: El nom d'usuari i el nom real no es poden deixar en blanc.

en: User:
ca: Usuari:

en: Userlist Buttons...
ca: Botons de la llista d'usuaris...

en: Userlist Popup...
ca: Menú emergent de la llista d'usuaris...

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Users
ca: Usuaris

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
ca: VOICE <sobrenom>, dóna l'estatus de veu a algú (necessiteu ser operador del canal)

en: Vatican City State
ca: Ciutat Estat del Vaticà

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Version
ca: Versió

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
ca: WALLCHAN <missatge>, escriu un missatge a tots els canals

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
ca: WALLCHOP <missatge>, envia un missatge a tots els operadors del canal actual

en: Waiting
ca: Esperant

en: Wallis and Futuna Islands
ca: Illes Wallis i Futuna

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
ca: Atenció: El joc de caràcters «%s» és desconegut. No es farà cap conversió per la xarxa %s.

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Who it's from
ca: De qui prové

en: Who set the ban
ca: Qui ha establert el bandejament

en: WhoIs
ca: WhoIs (Qui és?)

en: Whois on notify
ca: Whois a cada notificació

en: Windows
ca: Finestres

en: YES
ca: SÍ

en: Yemen
ca: Iemen

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
ca: Esteu sent bombardejat amb peticions CTCP des de %s, s'ignorarà %s

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
ca: Esteu sent atacat amb peticions MSG des de %s, s'ha desactivat l'opció gui_auto_open_dialog.

en: You must select some bans.
ca: Heu de seleccionar algun usuari bandejat.

en: Your Address
ca: La vostra adreça

en: Your Details
ca: Les vostres dades

en: Yugoslavia
ca: Iugoslàvia

en: Z-A, Ops last
ca: Z-A, operadors al final

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: _About
ca: _Quant a

en: _Automatic
ca: _Automàtic

en: _Browse...
ca: _Vés a...

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Contents
ca: _Contingut

en: _Edit
ca: Edita

en: _Edit...
ca: Edita...

en: _External program
ca: Programa _extern

en: _Find
ca: _Cerca

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Load...
ca: _Carrega...

en: _Nick name:
ca: Sobrenom:

en: _Play
ca: Re_produeix

en: _Server
ca: _Servidor

en: _Sort
ca: Ordena

en: _UnLoad
ca: _Descarrega

en: _User name:
ca: Nom d'usuari

en: _Window
ca: _Finestra

en: bye
ca: adéu

en: letters.
ca: lletres com a màxim.

en: mIRC colors:
ca: Colors del mIRC:

en: plugin for remote access using DBUS
ca: connector per a l'accés remot a través del DBUS

en: remote access
ca: accés remot

en: to
ca: a
