xchat 2.8.1 - en to be translation catalogue (1136 entries)

en: 
    DCC GET <nick>                      - accept an offered file
    DCC SEND [-maxcps=#] <nick> [file]  - send a file to someone
    DCC PSEND [-maxcps=#] <nick> [file] - send a file using passive mode
    DCC LIST                            - show DCC list
    DCC CHAT <nick>                     - offer DCC CHAT to someone
    DCC PCHAT <nick>                    - offer DCC CHAT using passive mode
    DCC CLOSE <type> <nick> <file>         example:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz
be: 
    DCC GET <мянушка>                      - дазволіць прапанаваны файл
    DCC SEND [-maxcps=#] <мянушка> [файл]  - даслаць файл камусьці
    DCC PSEND [-maxcps=#] <мянушка> [файл] - даслаць файл у пасіўным рэжыме
    DCC LIST                               - паказаць спіс DCC
    DCC CHAT <мянушка>                     - прапанаваць DCC CHAT камусьці
    DCC PCHAT <мянушка>                    - прапанаваць DCC CHAT у пасіўным рэжыме
    DCC CLOSE <тып> <мянушка> <файл>        напрыклад:
             /dcc close send johnsmith file.tar.gz

en: 
    No help available on that command.
be: 
    Ніякай даведкі не існуе для гэтай каманды.

en: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Blink tray between two icons.
    TRAY -f <filename>                  Set tray to a fixed icon.
    TRAY -i <number>                    Blink tray with an internal icon.
    TRAY -t <text>                      Set the tray tooltip.
    TRAY -b <title> <text>              Set the tray balloon.
be: 
    TRAY -f <timeout> <file1> [<file2>] Мірганне ў сподку між двума значкамі.
    TRAY -f <filename>                  Замацаваць значку ў сподкавым элеменце.
    TRAY -i <number>                    Мірганне ў сподку ўнутранай значкай.
    TRAY -t <text>                      Усталяваць тэкст сподкавага элемента.
    TRAY -b <title> <text>              Усталяваць выплыўны тэкст сподкавага элемента.

en:   %-20s offline
be:   %-20s адключаны

en:   %-20s online
be:   %-20s у сеціве

en:   Ignore list is empty.
be:   Спіс ігнараванняў пусты.

en: !Leave ports at zero for full range.
be: !Пакіньце парты нулявымі для поўнага дыяпазону.

en: $ Number
be: $ Лічба

en: $tNotify list is empty.
be: $tСпіс абвяшчэнняў пусты.

en: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) has joined $2
be: %C19*%O$t%C19%B$1 %B($3) увайшоў на $2

en: %C19*%O$t%C19Now talking on $2
be: %C19*%O$t%C19Размаўляем на $2

en: %C21*%O$t%C21$1 has kicked $2 from $3 ($4%O%C21)
be: %C21*%O$t%C21$1 выпхнуў $2 з $3 ($4%O%C21)

en: %C21*%O$t%C21Connection failed. Error: $1
be: Злучэнне не атрымалася. Памылка: $1

en: %C22*%O$t$1 Banlist:%C19 $4%C20 $2%C21 $3
be: %C22*%O$t$1 Спіс забароненых:%C19 $4%C20 $2%C21 $3

en: %C22*%O$t$1 added to notify list.
be: %C22*%O$t$1 дададзены ў спіс абвяшчэнняў.

en: %C22*%O$t$1 already in use. Retrying with $2...
be: %C22*%O$t$1 ужо выкарыстоўваецца. Спрабую $2...

en: %C22*%O$t$1 deleted from notify list.
be: %C22*%O$t$1 выдалены са спіса абвяшчэнняў

en: %C22*%O$t$1 has changed the topic to: $2
be: %C22*%O$t$1 змяніў тэму на: $2

en: %C22*%O$t$1 is now known as $2
be: %C22*%O$t$1 вядомы як $2

en: %C22*%O$t$1 removes ban on $2
be: %C22*%O$t$1 выдаліў забарону на $2

en: %C22*%O$t$1 removes channel keyword
be: %C22*%O$t$1 выдаліў ключавое слова канала

en: %C22*%O$t$1 removes exempt on $2
be: %C22*%O$t$1 выдаліў выключэнне на $2

en: %C22*%O$t$1 removes invite on $2
be: %C22*%O$t$1 выдаліў запрашэнне на $2

en: %C22*%O$t$1 removes user limit
be: %C22*%O$t$1 выдаліў абмежаванне карыстальніка

en: %C22*%O$t$1 sets ban on $2
be: %C22*%O$t$1 выставіў забарону на $2

en: %C22*%O$t$1 sets channel keyword to $2
be: %C22*%O$t$1 усталяваў ключавое слова канала: $2

en: %C22*%O$t$1 sets channel limit to $2
be: %C22*%O$t$1 усталяваў абмежаванне канала ў $2

en: %C22*%O$t$1 sets exempt on $2
be: %C22*%O$t$1 усталяваў выключэнне на $2

en: %C22*%O$t$1 sets invite on $2
be: %C22*%O$t$1 усталяваў запрашэнне на $2

en: %C22*%O$t$1 sets mode $2$3 $4
be: %C22*%O$t$1 усталяваў рэжым $2$3 $4

en: %C22*%O$t$1 sets modes%B %C30[%O$2%B%C30]
be: %C22*%O$t$1 усталяваў рэжым%B %C30[%O$2%B%C30]

en: %C22*%O$t$1 users in notify list.
be: %C22*%O$t$1 карыстальнікаў у спісе абвяшчэнняў.

en: %C22*%O$t%C22Channel $1 modes: $2
be: %C22*%O$t%C22Рэжымы канала $1: $2

en: %C22*%O$t%C22Connected.
be: %C22*%O$t%C22Злучана.

en: %C22*%O$t%C22Connected. Now logging in...
be: %C22*%O$t%C22Злучана. Уваход...

en: %C22*%O$t%C22Connecting to $1 ($2) port $3%O...
be: %C22*%O$t%C22Злучэнне з $1 ($2), порт $3%O...

en: %C22*%O$t%C22Looking up $1
be: %C22*%O$t%C22Шукаецца $1

en: %C22*%O$t%C22MOTD Skipped.
be: %C22*%O$t%C22"Паведамленне дня" прапушчана.

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas offered%C26 $2 %O(%C26$3 %Obytes)
be: %C22*%O$t%C26$1 %Oпрапанаваў%C26 $2 %O(%C26$3 %Oбайтаў)

en: %C22*%O$t%C26$1 %Ohas requested to resume%C26 $2 %Cfrom%C26 $3%C.
be: %C22*%O$t%C26$1 %Oзапытаў працяг%C26 $2 %Cз%C26 $3%C.

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel half-operator status to%C26 $2
be: %C22*%O$t%C26$1%O даў статус паў-аператара канала%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives channel operator status to%C26 $2
be: %C22*%O$t%C26$1%O даў статус аператара канала %C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O gives voice to%C26 $2
be: %C22*%O$t%C26$1%O даў голас%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel half-operator status from%C26 $2
be: %C22*%O$t%C26$1%O адабраў статус паў-аператара канала ў%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes channel operator status from%C26 $2
be: %C22*%O$t%C26$1%O адабраў статус аператара канала ў%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26$1%O removes voice from%C26 $2
be: %C22*%O$t%C26$1%O адабраў голас у%C26 $2

en: %C22*%O$t%C26Users on $1:%C $2
be: %C22*%O$t%C26Карыстальнікі на $1:%C $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cis away %C30(%O$2%O%C30)
be: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Cадыйшоў %C30(%O$2%O%C30)

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OEnd of WHOIS list.
be: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %OКанец спіса WHOIS.

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oreal user@host%C27 $2%O, real IP%C27 $3
be: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28] %Oсапраўдны user@host%C27 $2%O, сапраўдны IP%C27 $3

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2
be: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O без дзеянняў%C26 $2

en: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O idle%C26 $2%O, signon:%C26 $3
be: %C22*%O$t%C28[%O$1%C28]%O бяздзейны%C26 $2%O, увайшоў:%C26 $3

en: %C22*%O$tA process is already running
be: %C22*%O$tПрацэс ужо запушчаны

en: %C22*%O$tAlready offering CHAT to $1
be: %C22*%O$tУжо прапануецца CHAT to $1

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Channel is invite only).
be: %C22*%O$tНемагчыма ўвайсці на%C26 %B$1 %O(Уваход толькі па запрашэннях).

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(Requires keyword).
be: %C22*%O$tНемагчыма увайсці на%C26 %B$1 %O(Патрэбна ключавое слова).

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(User limit reached).
be: %C22*%O$tНемагчыма ўвасці на %C26 %B$1 %O(Дасягнута карыстальніцкае абмежаванне).

en: %C22*%O$tCannot join%C26 %B$1 %O(You are banned).
be: %C22*%O$tНемагчыма ўвайсці на%C26 %B$1 %O(Вы пад забаронаю).

en: %C22*%O$tChannel $1 created on $2
be: %C22*%O$tКанал $1 створаны на $2

en: %C22*%O$tDCC $1 connect attempt to%C26 $2%O failed (err=$3).
be: %C22*%O$tDCC $1 спроба злучэння з%C26 $2%O не ўдалася (err=$3).

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Cstalled - aborting.
be: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oда%C26 $3 %C перарвана: страчана хуткасць.

en: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oto%C26 $3 %Otimed out - aborting.
be: %C22*%O$tDCC $1%C26 $2 %Oда%C26 $3 %O перарвана: выйшаў час.

en: %C22*%O$tDCC CHAT connection established to %C26$1 %C30[%O$2%C30]
be: %C22*%O$tDCC CHAT злучэнне ўсталявана з %C26$1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O aborted.
be: %C22*%O$tDCC CHAT з %C26$1%O перарвана.

en: %C22*%O$tDCC CHAT to %C26$1%O lost ($4).
be: %C22*%O$tDCC CHAT з %C26$1%O страчана ($4).

en: %C22*%O$tDCC RECV connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
be: %C22*%O$tDCC RECV злучэнне ўсталявана з%C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O complete %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.
be: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O ад%C26 $3%O завершана %C30[%C26$4%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O from%C26 $3%O failed ($4).
be: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $1%O з%C26 $3%O не атрымалася ($4).

en: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
be: %C22*%O$tDCC RECV%C26 $2%O да%C26 $1%O перарвана.

en: %C22*%O$tDCC RECV: Cannot open $1 for writing ($2).
be: %C22*%O$tDCC RECV: Немагчыма адкрыць $1 для запісу ($2).

en: %C22*%O$tDCC SEND connection established to%C26 $1 %C30[%O$2%C30]
be: %C22*%O$tDCC SEND злучэнне ўсталявана з %C26 $1 %C30[%O$2%C30]

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O complete %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.
be: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O з%C26 $2%O завершана %C30[%C26$3%O cps%C30]%O.

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O to%C26 $2%O failed. $3
be: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $1%O да%C26 $2%O не атрымалася. $3

en: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O to%C26 $1%O aborted.
be: %C22*%O$tDCC SEND%C26 $2%O да%C26 $1%O перарвана.

en: %C22*%O$tDisconnected ($1).
be: %C22*%O$tЗлучэнне страчана ($1).

en: %C22*%O$tFound your IP: [$1]
be: %C22*%O$tЗнойдзены ваш IP: [$1]

en: %C22*%O$tLooking up IP number for%C26 $1%O...
be: %C22*%O$tШукаецца нумар IP %C26 $1%O...

en: %C22*%O$tNickname already in use. Use /NICK to try another.
be: %C22*%O$tМянушка ўжо кімсьці выкарыстоўваецца. Паспрабуйце каманду /NICK для выбару іншай.

en: %C22*%O$tNo ping reply for $1 seconds, disconnecting.
be: %C22*%O$tНе атрымана адказаў на пінг на працягу $1 сек, разлучаемся.

en: %C22*%O$tNo process is currently running
be: %C22*%O$tЗараз няма працуючых працэсаў

en: %C22*%O$tNo such DCC offer.
be: %C22*%O$tНяма гэткай прапановы DCC.

en: %C22*%O$tNo such DCC.
be: %C22*%O$tНяма гэткага DCC.

en: %C22*%O$tNotify: $1 is offline ($3).
be: %C22*%O$tАбвяшчэнне: $1 адключыўся ($3).

en: %C22*%O$tNotify: $1 is online ($3).
be: %C22*%O$tАбвяшчэнне: $1 падключыўся ($3).

en: %C22*%O$tOffering DCC CHAT to $1
be: %C22*%O$tПрапануецца DCC CHAT $1

en: %C22*%O$tOffering%C26 $1%O to%C26 $2
be: %C22*%O$tПрапанова%C26 $1%O да%C26 $2

en: %C22*%O$tPing reply from $1: $2 second(s)
be: %C22*%O$tАдказ на пінг ад $1: $2 сек

en: %C22*%O$tReceived '$1%O' from $2
be: %C22*%O$tАтрымана '$1%O' ад $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2
be: %C22*%O$tАтрымана CTCP $1 ад $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP $1 from $2 (to $3)
be: %C22*%O$tАтрымана CTCP $1 ад $2 (да $3)

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2
be: %C22*%O$tАтрыманы CTCP-гук $1 ад $2

en: %C22*%O$tReceived a CTCP Sound $1 from $2 (to $3)
be: %C22*%O$tАтрыманы CTCP-гук $1 ад $2 (да $3)

en: %C22*%O$tReceived a DCC CHAT offer from $1
be: %C22*%O$tАтрымана прапанова DCC CHAT ад $1

en: %C22*%O$tReceived a malformed DCC request from %C26$1%O.%010%C22*%O$tContents of packet: $2
be: %C22*%O$tАтрыманы няправільны DCC запыт ад %C26$1%O.%010%C22*%O$tЗмест пакета: $2

en: %C22*%O$tStopped previous connection attempt (pid=$1)
be: %C22*%O$tСпынена папярэдняя спроба злучэння (pid=$1)

en: %C22*%O$tThe file%C26 $1%C already exists, saving it as%C26 $2%O instead.
be: %C22*%O$tФайл%C26 $1%C ужо існуе, захоўваю як %C26 $2%O.

en: %C22*%O$tUnknown host. Maybe you misspelled it?
be: %C22*%O$tНевядомы хост. Магчыма, вы памыліліся?

en: %C22*%O$tYou are now known as $2
be: %C22*%O$tЦяпер вы вядомы як $2

en: %C22*%O$tYou have been invited to%C26 $1%O by%C26 $2%C (%C26$3%C)
be: %C22*%O$tВы былі запрошаны на%C26 $1%O by%C26 $2%C (%C26$3%C)

en: %C22*%O$tYou have been killed by $1 ($2%O%C22)
be: %C22*%O$t $1 выпхнуў вас ($2%O%C22)

en: %C22*%O$tYou've invited%C26 $1%O to%C26 $2%O (%C26$3%O)
be: %C22*%O$tВы запрошаны %C26 $1%O на %C26 $2%O (%C26$3%O)

en: %C23*$tYou have been kicked from $2 by $3 ($4%O%C23)
be: %C23*$t$3 выпхнуў вас з $2 ($4%O%C23)

en: %C23*$tYou have left channel $3
be: %C23*$tВы выйшлі з канала $3

en: %C23*$tYou have left channel $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
be: %C23*$tВы выйшлі з канала $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3
be: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) выйшаў з $3

en: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) has left $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)
be: %C23*%O$t%C23$1 (%O%C23$2) выйшаў з $3 (%O%C23%B%B$4%O%C23)

en: %C23*%O$t%C23$1 has quit (%O%C23%B%B$2%O%C23)
be: %C23*%O$t%C23$1 зыйшоў (%O%C23%B%B$2%O%C23)

en: %C24,18 %B  Notify List
be: %C24,18 %B  Спіс абвяшчэнняў

en: %C24,18 Hostmask                  PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG
be: %C24,18 Маска вузла               PRIV NOTI CHAN CTCP DCC  INVI UNIG

en: %C24,18 Type  To/From    Status  Size    Pos     File
be: %C24,18 Тып   Да/Ад      Статус  Памер   Паз     Файл

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29is: $2
be: %C29*%O$t%C29Тэма для $1%C %C29: $2

en: %C29*%O$t%C29Topic for $1%C %C29set by $2%C %C29at $3
be: %C29*%O$t%C29Тэма для $1%C %C29усталявана $2%C %C29у $3

en: %O%C26$1%O added to ignore list.
be: %O%C26$1%O дададзены ў спіс ігнараванняў.

en: %O%C26$1%O removed from ignore list.
be: %O%C26$1%O выдалены са спісу ігнараванняў.

en: %UChannel          Users   Topic
be: %UКанал            Карыст.  Тэма

en: %d bytes
be: %d байтаў

en: %d minutes ago
be: %d хвілін таму

en: %d ops, %d total
be: %d апер, %d усяго

en: %s is offering "%s". Do you want to accept?
be: %s прапануе "%s". Вы згодны?

en: %s=Server %c=Channel %n=Network.
be: (%s=Сервер %c=Канал %n=Сеціва).

en: %u minutes ago
be: %u хвілін таму

en: (Disabled)
be: (Адключана)

en: * Can't open log file(s) for writing. Check the
      permissions on %s/xchatlogs
be: * Немагчыма адкрыць лог-файл(ы) для запісу. Праверце
      правы на %s/xchatlogs

en: * Running IRC as root is stupid! You should
      create a User Account and use that to login.
be: * Выконваць IRC з-пад root'a - глупства.
      Вы павінны стварыць карыстальніцкі
      рахунак у сістэме і ўжываць яго

en: **** BEGIN LOGGING AT %s
be: **** ПАЧАТАК УВАХОДУ НА %s

en: **** ENDING LOGGING AT %s
be: **** КАНЕЦ УВАХОДУ НА %s

en: *NEW*
be: *НОВЫ

en: *WARNING*
    Auto accepting DCC to your home directory
    can be dangerous and is exploitable. Eg:
    Someone could send you a .bash_profile
be: *УВАГА*
    Аўтапрыманне DCC у вашу хатнюю тэчку ёсць
    небяспечным і можа быць выкарыставана, напрыклад,
    нехта можа даслаць вам .bash_profile

en: <b>Bold</b>
be: <b>Тлусты</b>

en: <none>
be: <ніякі>

en: <u>Underline</u>
be: <u>Падкрэслены</u>

en: A multiplatform IRC Client
be: Шматплатформенны кліент IRC

en: A-Z, Ops first
be: A-Z, Аператары першыя

en: ADDBUTTON <name> <action>, adds a button under the user-list
be: ADDBUTTON <імя> <дзеянне>, дадае кнопку пад спісам карыстальнікаў

en: ALLCHAN <cmd>, sends a command to all channels you're in
be: ALLCHAN <каманда>, дасылае каманду на ўсе каналы, куды вы зайшлі

en: ALLCHANL <cmd>, sends a command to all channels you're in
be: ALLCHANL <каманда>, дасылае каманду на ўсе каналы, куды вы зайшлі

en: ALLSERV <cmd>, sends a command to all servers you're in
be: ALLSERV <каманда>, дасылае каманду на ўсе серверы, з якімі вы злучаны

en: AWAY [<reason>], sets you away
be: AWAY [<прычына>], усталяваць статус "адыйшоў"

en: Abort
be: Перарваць

en: Aborted
be: Перарвана

en: Accept
be: Прыняць

en: Accept invalid SSL certificate
be: Прымаць несапраўдны SSL-сертыфікат

en: Account
be: Рахунак

en: Action
be: Дзеянне

en: Action Upon Double Click
be: Рэакцыя на падвоены націск мышы

en: Active
be: Актыўны

en: Add New
be: Дадаць

en: Add...
be: Дадаць...

en: Address:
be: Адрас:

en: Advanced
be: Адмысловыя

en: Advanced Settings
be: Дадатковыя наладкі

en: Afghanistan
be: Аўганістан

en: Aland Islands
be: Аланавы астравы

en: Albania
be: Албанія

en: Alerts
be: Тэрміновыя паведамленні

en: Algeria
be: Алжыр

en: All Connections
be: Усе злучэнні

en: All downloads combined:
be: Усе спампоўванні:

en: All uploads combined:
be: Усе запампоўванні:

en: Already marked away: %s
be: Ужо пазначаны адышэдшым: %s

en: Already marked back.
be: Ужо пазначаны вярнуўшымся.

en: Always
be: Заўсёды

en: American Samoa
be: Амерыканскае Самоа

en: Andorra
be: Андора

en: Angola
be: Ангола

en: Anguilla
be: Ангілья

en: Announce away messages
be: Паведамляць аб адыходзе

en: Announce your away messages to all channels
be: Паведамляць аб вашым адыходзе на ўсіх каналах

en: Antarctica
be: Антарктыка

en: Antigua and Barbuda
be: Антыгуа і Барбуда

en: Are you sure this is a SSL capable server and port?
be: Ці вы ўпэўнены, што гэта сумяшчальны з SSL сервер і порт?

en: Are you sure you want to remove all bans in %s?
be: Ці вы ўпэўнены, што хочаце выдаліць усе забароны у %s?

en: Argentina
be: Аргентына

en: Armenia
be: Арменія

en: Aruba
be: Аруба

en: Ascension Island
be: Узнясення астравы

en: Asks the IRC server for your real address. Use this if you have a 192.168.*.* address!
be: Запытаць IRC-сервер аб вашым сапраўдным адрасе. Выкарыстоувайце, калі вы маеце адрас кшталту 192.168.*.*!

en: Australia
be: Аўстралія

en: Austria
be: Аўстрыя

en: Auto Open DCC Windows
be: Аўтаматычна адкрываць вокны DCC

en: Auto Replace...
be: Аўтазамена...

en: Auto accept file offers:
be: Аўтаматычна згаджацца з прапановамі файлаў

en: Auto connect to this network at startup
be: Аўтаматычна злучацца з гэтым серверам пры старце

en: Auto reconnect delay:
be: Затрымка паміж спробамі злучыцца

en: Automatic nick completion (without TAB key)
be: Аўтаматычнае дапаўненне мянушак (без клавішы TAB)

en: Automatically unmark away
be: Аўтаматычна здымаць статус "Адышэдшы"

en: Away
be: Адыход

en: Away Msg:
be: Паведамленне адыходу:

en: Away reason
be: Прычына адыходу

en: Away tracking
be: Сачыць за адышэдшымі

en: Away user:
be: Адышэдшы карыстальнік:

en: Away:
be: Адыйсці:

en: Azerbaijan
be: Азербайджан

en: BACK, sets you back (not away)
be: BACK, пазначае вас вярнуўшымся (не адышэдшым)

en: BAN <mask> [<bantype>], bans everyone matching the mask from the current channel. If they are already on the channel this doesn't kick them (needs chanop)
be: BAN <маска> [<тыпзабароны>], забараняе доступ да канала кожнаму, хто адпавядае маске. Калі гэткія карыстальнікі ўжо на канале, яны не будуць выпхнутыя. (Трэба правы аператара)

en: Background image:
be: Фонавая выява:

en: Background:
be: Фон:

en: Bad arguments for user command.
be: Дрэнныя аргументы карыстальніцкай каманды.

en: Bahamas
be: Багамы

en: Bahrain
be: Бахрэйн

en: Ban
be: Забараніць

en: Ban List
be: Спіс забарон

en: Ban List...
be: Спіс забароненых...

en: Ban time
be: Час забароны

en: Bangladesh
be: Бангладэш

en: Banmask
be: Маска забароны

en: Barbados
be: Барбадос

en: Belarus
be: Беларусь

en: Belgium
be: Бельгія

en: Belize
be: Белізе

en: Benin
be: Бенін

en: Bermuda
be: Бэрмуды

en: Bhutan
be: Бутан

en: Bind to:
be: Ужываць адрас:

en: Blink task bar on:
be: Міргаць сподкам пры:

en: Blink tray icon on:
be: Міргаць сподкавай значкай пры:

en: Blue:
be: Блакітны

en: Bolivia
be: Балівія

en: Bosnia and Herzegovina
be: Боснія і Герцагавіна

en: Both
be: Абодва

en: Botswana
be: Батсвана

en: Bottom
be: Ніз

en: Bouvet Island
be: Востраў Бувет

en: Brazil
be: Бразілія

en: British Channel Isles
be: Брытанскія астравы Канала

en: British Indian Ocean Territory
be: Брытанская тэрыторыя Індыйскага акіяна

en: British Virgin Islands
be: Брытанскія астравы Вірджын

en: Browse for save folder every time
be: Выбіраць тэчку для захоўвання кожны раз

en: Browse...
be: Агляд..

en: Brunei Darussalam
be: Брунэй

en: Bulgaria
be: Баўгарыя

en: Burkina Faso
be: Буркіна Фасо

en: Burundi
be: Бурундзі

en: Businesses
be: Бізнесовыя

en: CLEAR [ALL|HISTORY], Clears the current text window or command history
be: CLEAR, Ачышчае бягучае тэкставае акно або гісторыю каманд

en: CLOSE, Closes the current window/tab
be: CLOSE, Закрывае бягучае акно ці ўкладку

en: COUNTRY [-s] <code|wildcard>, finds a country code, eg: au = australia
be: COUNTRY [-s] <код|маска>, шукае код краіны, напрыклад: au = australia

en: CPS
be: CPS(знакаў у секунду)

en: CTCP <nick> <message>, send the CTCP message to nick, common messages are VERSION and USERINFO
be: CTCP <мянушка> <паведамленне>, дасылае мянушцы CTCP-паведамленне, напрыклад, VERSION ці USERINFO

en: CTCP Replies - Special codes:
    
    %d  =  data (the whole ctcp)
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %s  =  nick who sent the ctcp
    %t  =  time/date
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
be: Адказы CTCP - Спецыянальныя кады::
    
    %d  =  данні (ctcp цалкам)
    %e  =  назва бягучага сеціва
    %m  =  інфармацыя пра машыну
    %s  =  мянушка таго, хто даслаў ctcp
    %t  =  час/дата
    %2  =  слова 2
    %3  =  слова 3
    &2  =  слова 2 ад канцу радка
    &3  =  слова 3 ад канцу радка

en: CTCP Replies...
be: Адказы CTCP...

en: C_lear Text
be: А_чысціць тэкст

en: C_onnect
be: _Злучыцца

en: Cambodia
be: Камбоджа

en: Cameroon
be: Камерун

en: Canada
be: Канада

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Cannot access %s
be: Няма доступу да %s

en: Cannot access file: %s
    %s.
    Resuming not possible.
be: Немагчыма атрымаць доступ да файла: %s
    %s.
    Працяг немагчымы.

en: Cannot assign that address
be: Немагчыма ўжыць гэта адрас

en: Cannot create ~/.xchat2
be: Не магу стварыць ~/.xchat2

en: Cannot find 'notify-send' to open balloon alerts.
    Please install libnotify.
be: Адсутнічае 'notify-send' для адкрыцця балёнікавых выплыўных паведамленняў.
    Калі ласка, устанавіце libnotify.

en: Cannot read sound file:
    %s
be: Немагчыма прачытаць гукавы файл:
    %s

en: Cannot read that file.
be: Немагчыма прачытаць гэты файл

en: Cannot resolve hostname %s
    Check your IP Settings!
be: Немагчыма знайсці імя %s
    Праверце вашыя наладкі IP!

en: Cannot resume the same file from two people.
be: Немагчыма працягнуць той жа самы файл з двух чалавек.

en: Cannot write to that file.
be: Немагчыма запісаць у гэты файл

en: Cape Verde
be: Кабо Вердэ

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Cayman Islands
be: Кайманавы астравы

en: Central African Republic
be: Цэнтральна-Афрыканская Рэспубліка

en: Chad
be: Чад

en: Channel
be: Канал

en: Channel Membership/"is an IRC operator"
be: Член канала /"аператар IRC"

en: Channel Message
be: Канальным паведамленні

en: Channel Name
be: Назва канала

en: Channel Tab...
be: Укладка канала...

en: Channel Window...
be: Акно канала...

en: Channel name
be: Назва канала

en: Channel name too short, try again.
be: Імя канала занадта кароткае, паспрабуйце зноў.

en: Channel:
be: Канал:

en: Channels to join, separated by commas, but not spaces!
be: Каналы для ўваходу, падзеленыя коскамі, але не прагаламі!

en: Character Chart
be: Палітра літар

en: Character Chart...
be: Палітра літараў...

en: Character set:
be: Знаказбор:

en: Chat
be: Размова

en: Chat window
be: Акно размовы

en: Chatting
be: Размовы

en: Chile
be: Чылі

en: China
be: Кітай

en: Christmas Island
be: Востраў Каляд

en: Claim you are at this address when offering files.
be: Абвяшчаць аб гэтым адрасе пры прапанове файлаў.

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clear list
be: Ачысціць спіс

en: Clear rawlog
be: Ачысціць журнал

en: Cocos Islands
be: Какос астравы

en: Colombia
be: Калумбія

en: Colored nick names
be: Каляровыя мянушкі

en: Colors
be: Колеры

en: Colors 0-7
be: Колеры 0-7

en: Colors 8-15
be: Колеры 8-15

en: Comma separated list of networks is accepted.
be: Прымаецца спіс сеціваў, падзеленых коскамі.

en: Command
be: Каманда

en: Commands Available:
be: Даступныя каманды:

en: Comoros
be: Каморы

en: Congo
be: Конга

en: Connect
be: Злучэнне

en: Connect command:
be: Каманда злучэння

en: Connect to selected server only
be: Злучацца толькі з абранымі серверамі

en: Connecting
be: Злучэнне

en: Connection refused
be: У злучэнні адмоўлена

en: Connection reset by peer
be: Злучэнне пераўсталяваны тым бокам

en: Connection timed out
be: Час злучэння выйшаў

en: Connection to %s complete.
be: Злучэнне з %s выканана.

en: Cook Islands
be: Астравы Кука

en: Copy
be: Капіяваць

en: Copy Selected Link
be: Капіяваць пазначаную спасылку

en: Copy _Topic Text
be: Капіяваць тэкст _тэмы

en: Copy selected URL
be: Капіяваць выбраны URL

en: Costa Rica
be: Коста Рыка

en: Cote d'Ivoire
be: Кот д'Івуар

en: Couldn't connect to session bus
be: Немагчыма злучыцца з шынай сесій (session bus)

en: Couldn't connect to session bus: %s
be: Немагчыма злучыцца з шынай сесій : %s

en: Country:
be: Краіна:

en: Croatia
be: Харватыя

en: Crop
be: Сціснуць

en: Cuba
be: Куба

en: Cycle Channel
be: Каналы па кругу

en: Cycling to next server in %s...
be: Спрабую іншы сервер %s...

en: Cyprus
be: Кіпр

en: Czech Republic
be: Чэхія

en: DCC Get Only
be: Толькі атрыманне DCC

en: DCC IP address:
be: DCC IP адрас:

en: DCC String
be: Радок DCC

en: DCC Type
be: Тып DCC

en: DEHOP <nick>, removes chanhalf-op status from the nick on the current channel (needs chanop)
be: DEHOP <мянушка>, выдаляе статус паўаператара ў мянушкі на бягучым канале (патрэбен статус аператара)

en: DELBUTTON <name>, deletes a button from under the user-list
be: DELBUTTON <імя>, выдаляе кнопку пад спісам карыстальнікаў

en: DEOP <nick>, removes chanop status from the nick on the current channel (needs chanop)
be: DEOP <мянушка>, выдаляе статус аператара ў мянушкі на бягучым канале (патрэбен статус аператара)

en: DEVOICE <nick>, removes voice status from the nick on the current channel (needs chanop)
be: DEVOICE <мянушка>, выдаляе права голасу ў мянушкі на бягучым канале (патрэбен статус аператара)

en: DISCON, Disconnects from server
be: DISCON, Адлучыцца ад сервера

en: DNS <nick|host|ip>, Finds a users IP number
be: DNS <мянушка|вузел|ip>, Знайсці IP-адрас карыстальніка

en: Data 1
be: Данні 1

en: Data 2
be: Данні 2

en: Date
be: Дата

en: DeOp
be: Адабраць аператара

en: Default Messages
be: Прадвызначаныя паведамленні

en: Delete
be: Выдаліць

en: Democratic Republic of Congo
be: Дэмакратычная Рэспубліка Конга

en: Denmark
be: Данія

en: Description
be: Апісанне

en: Destination filename
be: Назва файла ў атрымальніка

en: Details
be: Падрабязнасці

en: Dialog
be: Дыялог

en: Dialog Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
be: Кнопкі дыялогу - Спецыяльныя кады:
    
    %a  =  усе пазначаныя мянушкі
    %c  =  бягучы канал
    %e  =  назва бягучага сеціва
    %h  =  назва вузла пазначанай мянушкі
    %m  =  інфармацыя пра машыну
    %n  =  ваша мянушка
    %s  =  пазначаная мянушка
    %t  =  час/дата

en: Dialog Buttons...
be: Кнопкі дыялогаў...

en: Dialog with
be: Дыялог з

en: Direct Chat...
be: Прамыя размовы...

en: Display MODEs in raw form
be: Паказваць рэжымы ў чыстым выглядзе

en: Displaying %d/%d users on %d/%d channels.
be: Паказ %d/%d карыстальнікаў на %d/%d каналах.

en: Djibouti
be: Джыбуці

en: Dominica
be: Дамініка

en: Dominican Republic
be: Дамініканская Рэспубліка

en: Don't auto connect to servers
be: Не злучацца з серверамі аўтаматычна

en: Don't auto load any plugins
be: Не загружаць плагіны аўтаматычна

en: Don't cycle through all the servers when the connection fails.
be: Не зацыклівацца на серверах, калі злучэнні абрываюцца

en: Done
be: Выканана

en: Download files to:
be: Спампоўваць файлы ў:

en: Downloads
be: Спампоўкі

en: ECHO <text>, Prints text locally
be: ECHO <тэкст>, Выводзіць тэкст на лакальнай машыне

en: EDIT ME
be: ЗМЯНІ МЯНЕ

en: ETA
be: Прайшло часу

en: EXEC [-o] <command>, runs the command. If -o flag is used then output is sent to current channel, else is printed to current text box
be: EXEC [-o] <каманда>, запускае каманду. Калі ўжыты параметр -o, вывад будзе дасланы ў бягучы канал, інакш у бягучае тэкставае акно

en: EXECCONT, sends the process SIGCONT
be: EXECCONT, дасылае працэсу сігнал SIGCONT

en: EXECKILL [-9], kills a running exec in the current session. If -9 is given the process is SIGKILL'ed
be: EXECKILL [-9], забівае выконваючуюся каманду ў бягучай сесіі. Калі адзначаны флаг -9, працэсу дасылается сігнал SIGKILL

en: EXECSTOP, sends the process SIGSTOP
be: EXECSTOP, дасылае працэсу сігнал SIGSTOP

en: EXECWRITE, sends data to the processes stdin
be: EXECWRITE, дасылае данні на стандартны ўваход працэса (stdin)

en: East Timor
be: Усходні Тымор

en: Ecuador
be: Эквадор

en: Edit Events
be: Рэдагаваць падзеі

en: Edit This Menu...
be: Рэдагаваць гэтае меню...

en: Educational Institution
be: Адукацыйныя

en: Egypt
be: Егіпет

en: El Salvador
be: Сальвадор

en: Enable system tray icon
be: Задзейнічаць значку ў сістэмным сподку

en: Enable time stamps
be: Ужываць адзнакі часу

en: Enter Channel to Join:
be: Вызначце канал для ўваходу:

en: Enter mask to ignore:
be: Увядзіце маску для ігнаравання:

en: Enter new nickname:
be: Увядзіце новую мянушку:

en: Enter nickname to add:
be: Увядзіце мянушку:

en: Enter reason to kick %s:
be: Увядзіце прычыну выпіхвання %s:

en: Equatorial Guinea
be: Экватарыяльная Гвінэя

en: Eritrea
be: Эрытрэя

en: Error
be: Памылка

en: Error opening keys config file
be: Памылка адкрыцця файла наладак клавішаў

en: Error parsing event %s.
    Loading default.
be: Памылка апрацоўкі падзеі %s.
    Ужываем стандартныя паводзіны.

en: Estonia
be: Эстонія

en: Ethiopia
be: Эфіёпія

en: European Union
be: Еўразвяз

en: Event
be: Падзея

en: Execute command:
be: Выканаць каманду:

en: Expecting Data line (beginning Dx{:|!}) but got:
    %s
    
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
be: Чакаўся радок данніх (пачатак Dx{:|!}) , але атрымана:
    %s
    
    Загрузка перарвана, выпраўце %s/keybindings

en: External sound playing _program:
be: Вонкавая праграма для _прайгравання гуку:

en: Extra command to execute after connecting. If you need more than one, set this to LOAD -e <filename>, where <filename> is a text-file full of commands to execute.
be: Дадатковыя каманды для выканання пасля злучэння. Калі патрэбна больш за адну,  прапішыце LOAD -e <файл>, дзе <файл> гэта тэкставы файл з камандамі.

en: Extra words to highlight:
be: Дадатковыя словы для падсветкі:

en: FLUSHQ, flushes the current server's send queue
be: FLUSHQ, скінуць чаргу дасылкі на бягучы сервер

en: Failed
be: Памылка

en: Failed to acquire %s: %s
be: Немагчыма дасягнуць %s : %s

en: Failed to complete Command
be: Немагчыма скончыць Command

en: Failed to complete NameHasOwner
be: Немагчыма скончыць NameHasOwner

en: Failed to open font:
    
    %s
be: Памылка адкрыцця шрыфту:
    
    %s

en: Falkland Islands
be: Фалклендскія астравы (Мальвіны)

en: Faroe Islands
be: Астравы Фароэ

en: Fiji
be: Фіджы

en: File
be: Файл

en: File Transfers...
be: Абмен файламі...

en: File in download directory is larger than file offered. Resuming not possible.
be: Файл у тэчцы спампоўванняў большы за прапанаваны файл. Працяг немагчымы.

en: File transfers
be: Абмен файламі

en: File:
be: Файл:

en: Filename
be: Імя файла

en: Files and Directories
be: Файлы і тэчкі

en: Find:
be: Знайсці:

en: Finland
be: Фінляндыя

en: First DCC send port:
be: Першы порт для дасылкі DCC:

en: Focus new tabs:
be: Фокус на новыя ўкладкі:

en: Font:
be: Шрыфт:

en: Foreground:
be: Колер літар:

en: Former USSR
be: Былы СССР

en: France
be: Францыя

en: French Guiana
be: Французская Грэнада

en: French Polynesia
be: Французская Палінэзія

en: French Southern Territories
be: Французскія паўднёвыя тэрыторыі

en: From
be: Адкуль

en: Full name
be: Поўнае імя

en: GATE <host> [<port>], proxies through a host, port defaults to 23
be: GATE <вузел> [<порт>], далучыцца праз вузел, прадвызначаны порт 23

en: Gabon
be: Габон

en: Gambia
be: Гамбія

en: General
be: Агульнае

en: Georgia
be: Грузія

en: Germany
be: Нямеччына

en: Get my address from the IRC server
be: Атрымаць мой адрас ад IRC-сервера

en: Ghana
be: Гана

en: Gibraltar
be: Гібралтар

en: Give Ops
be: Даць аператара

en: Give Voice
be: Даць голас

en: Give each person on IRC a different color
be: Пазначыць кожнай персоне розны колер

en: Government
be: Урад

en: Graph
be: Графік

en: Great Britain
be: Вялікая Брытанія

en: Greece
be: Грэцыя

en: Green:
be: Зялёны

en: Greenland
be: Грынланд

en: Grenada
be: Грэнада

en: Guadeloupe
be: Гвадэлупа

en: Guam
be: Гуам

en: Guatemala
be: Гватэмала

en: Guinea
be: Гвінея

en: Guinea-Bissau
be: Гвінея-Бісаў

en: Guyana
be: Гвіяна

en: HOP <nick>, gives chanhalf-op status to the nick (needs chanop)
be: HOP <мянушка>, даць правы паў-аператара карыстальніку (патрэбна мець правы аператара)

en: Haiti
be: Гаіці

en: Heard and McDonald Islands
be: Астравы Гэарда і МакДональда

en: Help
be: Дапамога

en: Hidden
be: Схаваць

en: Hide Version
be: Схаваць версію

en: Hide channel join/part messages by default
be: Схаваць паведамленні аб уваходзе/адыходзе

en: Hide join and part messages
be: Схаваць паведамленні аб уваходзе і адыходзе

en: Highlight:
be: Падсветка:

en: Highlighted Message
be: Падсвечаным паведамленні

en: Highlighted Messages
be: Падсвечаныя паведамленні

en: Highlighted messages are ones where your nickname is mentioned, but also:
be: Падсвечваць паведамленні, дзе згадана ваша мянушка і:

en: Honduras
be: Гандурас

en: Hong Kong
be: Гонг-Конг

en: Host
be: Хост

en: Host unknown
be: Вузел невядомы

en: Hostmask
be: Маска камп'ютэра

en: Hostname
be: Назва камп'ютэра

en: Hostname:
be: Хост:

en: Hungary
be: Вугоршчына

en: I need /bin/sh to run!
be: Для запуску патрэбна праграма /bin/sh !

en: I'm busy
be: Я заняты

en: ID <password>, identifies yourself to nickserv
be: ID <пароль>, ідэнтыфікаваць сябе nickserv

en: IGNORE <mask> <types..> <options..>
        mask - host mask to ignore, eg: *!*@*.aol.com
        types - types of data to ignore, one or all of:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        options - NOSAVE, QUIET
be: IGNORE <маска> <тыпы..> <уласцівасці..>
        маска - маска для ігнаравання, напрыклад: *!*@*.aol.com
        тыпы - тыпы дадзеных для ігнаравання:
                PRIV, CHAN, NOTI, CTCP, DCC, INVI, ALL
        уласцівасці - NOSAVE, QUIET

en: INVITE <nick> [<channel>], invites someone to a channel, by default the current channel (needs chanop)
be: INVITE <мянушка> [<канал>], запрасіць кагосьці на канал, калі назва канала не пазначана - на бягучы канал (патрэбен статус аператара)

en: IP address
be: IP адрас

en: IRC Server Only
be: Толькі IRC-сервер

en: Iceland
be: Ісландыя

en: Identified text
be: Вылучаны тэкст

en: Idle time
be: Час бяздзеяння

en: If you know the name of the channel you want to join, enter it here.
be: Калі вы ведаеце імя канала для ўваходу, увядзіце яго тут.

en: If your nickname requires a password, enter it here. Not all IRC networks support this.
be: Калі ваша мянушка патрабуе пароль, вы можаце ўвесці яго тут. Не ўсе сецівы IRC падтрымліваюць гэта

en: Ignore List...
be: Спіс ігнараванняў..

en: Ignore Stats:
be: Статыстыка ігнараванняў:

en: Ignore on %C26$1%O changed.
be: Ігнараванне %C26$1%O зменена.

en: In the Server-List window, no channel (chat room) has been entered to be automatically joined for this network.
be: У акне спіса сервераў ніводнага канала (пакоя размовы) не было ўведзена для аўтаматычнага ўваходу для гэтага сеціва.

en: Indent nick names
be: Рабіць водступ перад мянушкамі

en: India
be: Індыя

en: Indonesia
be: Інданэзія

en: Informational
be: Інфармацыйныя

en: Input Box Codes
be: Коды ў полі ўводу

en: Input box
be: Акно ўводу

en: Insert Attribute or Color Code
be: Пакіньце ўласцівасць ці код колеру

en: Insert a red line after the last read text.
be: Устаўляць чырвоную лінію пасля апошняга прагледжанага тэксту

en: Insert timestamps in logs
be: Устаўляць адзнакі часу ў журнал

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: Interface Colors
be: Колеры інтэрфейсу

en: International
be: Міжнародныя

en: Internic Commercial
be: Камерцыйныя Адрасы

en: Internic Network
be: Унутраныя сецівы

en: Internic Non-Profit Organization
be: Унутраныя некамерцыйныя арганізацыі

en: Interpret %C, %B as Color, Bold etc
be: Разумець %C, %B як Колер, Тлусты і г.д.

en: Interpret %nnn as an ASCII value
be: Разумець %nnn як ASCII код

en: Invite
be: Запрашэнне

en: Invite Only
be: Толькі па запрашэннях

en: Invite:
be: Запрашэнне:

en: Iran
be: Іран

en: Iraq
be: Ірак

en: Ireland
be: Ірландыя

en: Isle of Man
be: Востраў Мэн

en: Israel
be: Ізраіль

en: Italy
be: Італія

en: JOIN <channel>, joins the channel
be: JOIN <канал>, увайсці на канал

en: Jamaica
be: Ямайка

en: Japan
be: Японія

en: Jersey
be: Джэрсі

en: Join Channel
be: Увайсці на канал

en: Join Channel...
be: Увайсці на канал...

en: Jordan
be: Ярданія

en: KICK <nick>, kicks the nick from the current channel (needs chanop)
be: KICK <мянушка>, выпхнуць карыстальніка з бягучага канала (патрэбен статус аператара)

en: KICKBAN <nick>, bans then kicks the nick from the current channel (needs chanop)
be: KICKBAN <мянушка>, забараняе, а потым выпіхвае карыстальніка з бягучага канала (патрэбен статус аператара)

en: Kazakhstan
be: Казахстан

en: Kenya
be: Кенія

en: Key
be: Клавіша

en: Key bindings config file is corrupt, load aborted
    Please fix %s/keybindings.conf
be: Файл наладак клавішаў пашкоджаны, загрузка перарвана
    Выпраўце %s/keybindings

en: Keyboard Shortcuts...
be: Камбінацыі клавішаў...

en: Keyword
be: Ключавое слова

en: Kick
be: Выпхнуць

en: Kick/Ban
be: Выпхнуць/забараніць

en: KickBan
be: Выпхнуць і забараніць

en: Kiribati
be: Кiрыбацi

en: Kuwait
be: Кувэйт

en: Kyrgyzstan
be: Кыргызстан

en: LAGCHECK, forces a new lag check
be: LAGCHECK, выканаць праверку сігнала

en: LASTLOG <string>, searches for a string in the buffer
be: LASTLOG <радок>, знайсці радок у буферы

en: LOAD [-e] <file>, loads a plugin or script
be: LOAD [-e] <файл>, загрузіць плагін ці скрыпт

en: Laos
be: Лаос

en: Last DCC send port:
be: Апошні порт для дасылкі DCC:

en: Last Msg:
be: Апошняе паведамленне:

en: Last Seen
be: Апошні прагляд

en: Last-spoke order
be: Апошнесказаны парадак

en: Latvia
be: Латвія

en: Leave Channel
be: Выйсці з канала

en: Leave channel:
be: Выйсці з канала:

en: Leaving
be: Выходжу

en: Lebanon
be: Ліван

en: Left message
be: Левае паведамленне

en: Lesotho
be: Лесота

en: Liberia
be: Лібэрыя

en: Libya
be: Лівія

en: Liechtenstein
be: Ліхтэнштэйн

en: Lithuania
be: Літва

en: Load From...
be: Загрузіць з...

en: Local colors:
be: Лакальныя колеры:

en: Log filename:
be: Імя файла журналу:

en: Log timestamp format:
be: Фармат адзнакаў часу:

en: Logging
be: Журнал

en: Look in:
be: Глядзець у

en: Luxembourg
be: Люксэмбург

en: MDEHOP, Mass deop's all chanhalf-ops in the current channel (needs chanop)
be: MDEHOP, Адабраць паў-аператара ва ўсіх карыстальнікаў бягучага канала (патрэбен статус аператара)

en: MDEOP, Mass deop's all chanops in the current channel (needs chanop)
be: MDEOP, Адабраць аператара ва ўсіх карыстальнікаў бягучага канала (патрабуе статус аператара)

en: ME <action>, sends the action to the current channel (actions are written in the 3rd person, like /me jumps)
be: ME <дзеянне>, дасылае дзеянне на бягучы канал (дзеянні пішуцца ад трэцяй асобы, напрыклад, /me скача)

en: MKICK, Mass kicks everyone except you in the current channel (needs chanop)
be: MKICK, Выпхнуць усіх карыстальнікаў з бягучага канала, акрамя вас (патрэбен статус аператара)

en: MOP, Mass op's all users in the current channel (needs chanop)
be: MOP, Надаць усім карыстальнікам бягучага канала статус аператара (патрэбен статус аператара)

en: MSG <nick> <message>, sends a private message
be: MSG <мянушка> <паведамленне>, дасылае асабістае паведамленне

en: M_ode Buttons
be: Кнопкі рэжыму

en: Macau
be: Макау

en: Macedonia
be: Македонія

en: Madagascar
be: Мадагаскар

en: Make a beep sound on:
be: Паведаміць піскам пры:

en: Make nick names right-justified
be: Выраўняць мянушкі па правым краі

en: Malawi
be: Малаві

en: Malaysia
be: Малайзыя

en: Maldives
be: Мальдывы

en: Mali
be: Малі

en: Malta
be: Мальта

en: Mark identified users with:
be: Пазначаць ідэнтыфікаваных карыстальнікаў:

en: Mark not-identified users with:
be: Пазначаць неідэнтыфікаваных карыстальнікаў:

en: Marked Away
be: Пазначыць як "Адыйшоў"

en: Marker line:
be: Лінія-адзнака:

en: Marking Text
be: Адзначэнне тэксту

en: Marshall Islands
be: Маршалавы астравы

en: Martinique
be: Мартыніка

en: Mask
be: Маска

en: Mauritania
be: Маўрытанія

en: Mauritius
be: Маўрыцы

en: Maximum File Transfer Speeds (bytes per second)
be: Найвялікшая хуткасць перадачы файлаў (байтаў у секунду)

en: Maximum speed for all files
be: Найвялікшая хуткасць

en: Maximum speed for one transfer
be: Найвялікшая хуткасць для адной перадачы

en: Mayotte
be: Маёт

en: Message
be: Паведамленне

en: Mexico
be: Мэксыка

en: Micronesia
be: Федэрацыя Мiкранэзіі

en: Military
be: Вайсковыя

en: Mod
be: Мад

en: Mode char
be: Знак рэжыму

en: Moderated
be: Мадэраваны

en: Modes string
be: Радок рэжымаў

en: Moldova
be: Малдова

en: Monaco
be: Манака

en: Mongolia
be: Манголія

en: Montserrat
be: Мантсэрат

en: Morocco
be: Марока

en: Move Dn
be: Ніжэй

en: Move Up
be: Вышэй

en: Move completed files to:
be: Перамяшчаць завершаныя файлы ў:

en: Mozambique
be: Мазамбік

en: Myanmar
be: М'янма

en: NAMES, Lists the nicks on the current channel
be: NAMES, Пералічыць мянушкі карыстальнікаў на бягучым канале

en: NCTCP <nick> <message>, Sends a CTCP notice
be: NCTCP <мянушка> <паведамленне>, Дасылае CTCP-абвяшчэнне

en: NICK <nickname>, sets your nick
be: NICK <мянушка>, змяняе вашую мянушку

en: NO
be: Не

en: NOTICE <nick/channel> <message>, sends a notice. Notices are a type of message that should be auto reacted to
be: NOTICE <мянушка/канал> <паведамленне>, дасылае абвяшчэнне. Абвяшчэнні гэта тып паведамленняў, на якія трэба аўтаматычна рэагаваць

en: NOTIFY [-n network1[,network2,...]] [<nick>], displays your notify list or adds someone to it
be: NOTIFY [-n сеціва1[,сеціва2]] [<мянушка>], пералічвае ваш спіс абвяшчэнняў ці дадае некага ў яго

en: Name
be: Імя

en: Namibia
be: Намібія

en: Nato Fiel
be: НАТО Фэйл

en: Nauru
be: Науру

en: Nepal
be: Нэпал

en: Netherlands
be: Галяндыя

en: Netherlands Antilles
be: Нідэрландскія Антылы

en: Network
be: Сеціва

en: Network Li_st...
be: Спіс _сеціў...

en: Network Settings
be: Сеціўныя наладкі

en: Network send queue: %d bytes
be: Сеціўная чарга дасылкі: %d байтаў

en: Network setup
be: Сеціўныя наладкі

en: Networks
be: Сецівы

en: Never
be: Ніколі

en: New Caledonia
be: Новая Каледонія

en: New Filename
be: Новае імя файла

en: New Network
be: Новае сеціва

en: New Zealand
be: Новая Зеландыя

en: New data:
be: Новыя дадзеныя:

en: New message:
be: Новае паведамленне:

en: New nickname
be: Новая мянушка

en: Nicaragua
be: Нікарагуа

en: Nick
be: Мянушка

en: Nick Completion
be: Дапаўненне мянушак

en: Nick being tried
be: Спрабуемая мянушка

en: Nick completion sorted:
be: Дапаўненне сартавана

en: Nick completion suffix:
be: Суфікс дапаўнення мянушак

en: Nick names not to highlight:
be: Мянушкі, тэкст ад якіх не падсвечваць

en: Nick names to always highlight:
be: Мянушкі, тэкст ад якіх заўжды падсвечваць

en: Nick of person who changed the topic
be: Мянушка асобы, якая змяніла тэму

en: Nick of person who have been invited
be: Мянушка запрошанай асобы

en: Nick of person who invited you
be: Мянушка асобы, якая запрасіла вас

en: Nickname
be: Мянушка

en: Nickname in use
be: Мянушка выкарыстоўваецца

en: Nickserv password:
be: Пароль для Nickserv:

en: Niger
be: Нігер

en: Nigeria
be: Нігерыя

en: Niue
be: Ніўэ

en: No
be: Не

en: No active DCCs
be: Няма актыўных каналаў данніх (DCC)

en: No channel joined. Try /join #<channel>
be: Не зайшлі на канал. Паспрабуйце /join #<channel>

en: No outside messages
be: Няма вонкавых паведамленняў

en: No route to host
be: Няма шляху да вузла

en: No such command.
be: Няма гэткай каманды.

en: No such plugin found.
be: Плагін не знойдзены.

en: No topic is set
be: Ніякай тэмы не ўсталявана

en: No xchat_plugin_init symbol; is this really an xchat plugin?
be: Няма сімвала xchat_plugin_init; ці гэта сапраўды плагін Xchat?

en: Norfolk Island
be: Норфалк

en: Normal
be: Звычайны

en: North Korea
be: Паўночная Карэя

en: Northern Mariana Islands
be: Паўночныя Марыянскія астравы

en: Norway
be: Нарвэгія

en: Not connected.
be: Не злучана.

en: Not connected. Try /server <host> [<port>]
be: Няма злучэння. Паспрабуйце /server <вузел> [<порт>]

en: Notice
be: Абвяшчэнне

en: Notice:
be: Абвяшчэнне:

en: Notify on these networks:
be: Абвяшчаць у гэтых сецівах:

en: Number of notify items
be: Колькасць абвяшчэнняў

en: OP <nick>, gives chanop status to the nick (needs chanop)
be: OP <nick>, дае мянушцы статус аператара канала (патрэбен статус аператара)

en: O_pen the Channel-List window.
be: _Адкрыць акно спісу каналаў.

en: Off
be: Выкл

en: Offline
be: Разлучаны

en: Old Filename
be: Старое імя файла

en: Old School ARPAnet
be: Старое сеціва ARPAnet

en: Old nickname
be: Старая мянушка

en: Oman
be: Аман

en: On channels smaller than:
be: На каналах менш за

en: One download:
be: Адно спампоўванне:

en: One upload:
be: Адно запампоўванне:

en: Online
be: Злучаны

en: Only requested tabs
be: Толькі запрошаныя ўкладкі

en: Only useful for computers with multiple addresses.
be: Карысна толькі для кампутараў з некалькімі адрасамі.

en: Op
be: Аператар

en: Open DCC, Ignore, Notify etc, in tabs or windows?
be: Адкрываць DCC, Ігнараванне, Абвяшчэнні і г.д. ва ўкладках ці вокнах?

en: Open Data Folder
be: Адкрыць тэчку данніх

en: Open Dialog
be: Пачаць дыялог

en: Open Folder...
be: Адкрыць тэчку...

en: Open Link in Browser
be: Адкрыць спасылку ў браўзеры

en: Open a new tab when you receive a private message
be: Адкрываць новую ўкладку для атрымання асабістага паведамлення

en: Open an extra tab for server messages
be: Адкрываць дадатковыя ўкладкі для паведамленняў сервера (message)

en: Open an extra tab for server notices
be: Адкрываць дадатковыя ўкладкі для заўваг сервера (notice)

en: Open an irc://server:port/channel URL
be: Адкрыць URL, irc://server:port/channel

en: Open channels in:
be: Адкрываць каналы ў:

en: Open dialogs in:
be: Адкрываць дыялогі ў:

en: Open utilities in:
be: Адкрываць сродкі ў:

en: PART [<channel>] [<reason>], leaves the channel, by default the current one
be: PART [<канал>] [<прычына>], выйсці з канала, калі канал не вызначаны, то з бягучага

en: PING <nick | channel>, CTCP pings nick or channel
be: PING <мянушка | канал>, CTCP пінг мянушкі ці канала

en: Pakistan
be: Пакістан

en: Palau
be: Палаў

en: Palestinian Territory
be: Палестынская тэрыторыя

en: Panama
be: Панама

en: Papua New Guinea
be: Папуа Новая Гвінея

en: Paraguay
be: Парагвай

en: Part Channel
be: Выйсці з канала

en: Password for the server, if in doubt, leave blank.
be: Пароль для сервера, калі сумняваецеся, пакіньце пустым.

en: Password:
be: Пароль:

en: Pathname
be: Шлях

en: Pattern Match (Wildcards)
be: Узор адпавядае (Wildcards)

en: Peru
be: Пэру

en: Philippines
be: Філіпіны

en: Ping Server
be: Пінгаваць сервер

en: Pitcairn
be: Піткэрн

en: Plugin defined commands:
be: Вызначаныя плагінам каманды:

en: Plugins and Scripts...
be: Плагіны і скрыпты...

en: Poland
be: Польшча

en: Port
be: Порт

en: Port:
be: Порт:

en: Portugal
be: Партугалія

en: Position
be: Пазіцыя

en: Print Texts File
be: Друкаваць тэкставы файл

en: Private
be: Асабісты

en: Private Message
be: Асабістым паведамленні

en: Private:
be: Асабісты:

en: Proxy Authentication
be: Спраўжванне на проксі

en: Proxy Server
be: Проксі-сервер

en: Proxy traversal failed.
be: Не атрымліваецца злучыцца з проксі.

en: Puerto Rico
be: Пуэрта Рыка

en: Push input line into history but doesn't send to server
be: Запісаць радок у журнал, але не дасылаць да сервера

en: QUERY [-nofocus] <nick>, opens up a new privmsg window to someone
be: QUERY [-nofocus] <мянушка>, адкрывае дыялог для асабістай размовы

en: QUIT [<reason>], disconnects from the current server
be: QUIT [<прычына>], адлучыцца ад бягучага сервера

en: QUOTE <text>, sends the text in raw form to the server
be: QUOTE <тэкст>, даслаць тэкст у неапрацованай форме да сервера

en: Qatar
be: Катар

en: Quit:
be: Выхад:

en: RECONNECT [-ssl] [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
be: RECONNECT [-ssl] [<вузел>] [<порт>] [<пароль>], Можа быць выклікана як /RECONNECT для перадалучэння да бягучага сервера ці /RECONNECT ALL для перадалучэння да ўсіх адкрытых сервераў

en: RECONNECT [<host>] [<port>] [<password>], Can be called just as /RECONNECT to reconnect to the current server or with /RECONNECT ALL to reconnect to all the open servers
be: RECONNECT [-ssl] [<вузел>] [<порт>] [<пароль>], Можа быць выклікана як /RECONNECT для перадалучэння да бягучага сервера ці /RECONNECT ALL для перадалучэння да ўсіх адкрытых сервераў

en: RECV <text>, send raw data to xchat, as if it was received from the irc server
be: RECV <>, дасылае неапрацованыя дадзеныя xchat, як яны былі атрыманы з IRC-сервера

en: Raw Log...
be: Журнал падзеяў...

en: Rea_l name:
be: Сапраўднае _імя

en: Real IP
be: Сапраўдны IP

en: Real Name:
be: Сапраўднае імя:

en: Real user@host
be: Сапраўдны user@host

en: Really remove network "%s" and all its servers?
be: Сапраўды выдаліць сеціва "%s" і ўсе яго серверы?

en: Reason
be: Прычына

en: Receive window
be: Акно атрымання

en: Receiver
be: Атрымальнік

en: Recv
be: Прын

en: Red:
be: Чырвоны

en: Refresh
be: Аднавіць

en: Regular Expression
be: Рэгулярны выраз

en: Remote host closed socket
be: Аддалены вузел закрыў сокет

en: Remove
be: Выдаліць

en: Replace with
be: Замяніць

en: Reset Marker Line
be: Скінуць маркер

en: Resume
be: Працягнуць

en: Retrieve channel list...
be: Атрымаць спіс каналаў...

en: Retrieving the Channel-List may take a minute or two.
be: Атрыманне спісу каналаў патрабуе хвіліну ці дзве.

en: Reunion
be: Рэюньён

en: Reverse DNS
be: Адваротны DNS

en: Right message
be: Правае паведамленне

en: Romania
be: Румынія

en: Russian Federation
be: Расія

en: Rwanda
be: Руанда

en: S. Georgia and S. Sandwich Isles
be: Св.Георгія і Св.Сэндвіча астравы

en: SAY <text>, sends the text to the object in the current window
be: SAY <тэкст>, дасылае тэкст аб'екту ў бягучым акне

en: SERVCHAN <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
be: SERVCHAN <вузел> <порт> <канал>, злучыцца і ўвайсці на канал

en: SERVCHAN [-ssl] <host> <port> <channel>, connects and joins a channel
be: SERVCHAN [-ssl] <вузел> <порт> <канал>, злучыцца і ўвайсці на канал

en: SERVER <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667
be: SERVER <вузел> [<порт>] [<пароль>], злучыцца з серверам, прадвызначаны порт 6667

en: SERVER [-ssl] <host> [<port>] [<password>], connects to a server, the default port is 6667 for normal connections, and 9999 for ssl connections
be: SERVER [-ssl] <вузел> [<порт>] [<пароль>], злучыцца з серверам, прадвызначаны порт 6667, для звычайнай сувязі і 9999 для ssl-злучэнняў

en: SETCURSOR [-|+]<position>
be: SETCURSOR [-|+]<пазіцыя>

en: S_ettings
be: Наладкі

en: Saint Lucia
be: Сэнт-Люсія

en: Samoa
be: Самоа

en: San Marino
be: Сан-Марына

en: Sao Tome and Principe
be: Сан-Тамэ і Прынсіпі

en: Saudi Arabia
be: Саўдаўская Арабія

en: Save
be: Захаваць

en: Save As...
be: Захаваць як...

en: Save Text...
be: Захаваць тэкст

en: Save _List...
be: Захаваць _спіс як...

en: Save list to a file
be: Захаваць спіс у файл

en: Save nick name in filenames
be: Захоўваць мянушкі ў імёнах файлаў

en: Scrollback lines:
be: Лініі пракруткі:

en: Search Text...
be: Шукаць тэкст...

en: Search _backwards
be: Пошук _назад

en: Search buffer is empty.
be: Буфер пошуку пусты.

en: Search hit end, not found.
be: Пошук дасягнуў канца, не знойдзена.

en: Search type:
be: Тып пошуку:

en: Second choice:
be: Другі выбар

en: Seconds
be: Секунды

en: Secret
be: Сакрэт

en: See strftime manpage for details.
be: Глядзіце man strftime

en: Select Download Folder
be: Абярыце тэчку для спамповак

en: Select a Plugin or Script to load
be: Выберыце плагін ці скрыпт для загрузкі

en: Select a sound file
be: Абярыце гукавы файл

en: Select an Image File
be: Абярыце файл выявы

en: Select an output filename
be: Абярыце імя файла для вываду

en: Select color
be: Вылучце колер

en: Select font
be: Абярыце шрыфт

en: Send
be: Даслаць

en: Send file to %s
be: Даслаць файл %s

en: Send window
be: Акно дасылкі

en: Sendfile
be: Даслаць файл

en: Sends a /WHOIS when a user comes online in your notify list
be: Дасылать /WHOIS, калі карыстальнік са спісу абвяшчэнняў злучаецца

en: Senegal
be: Сенегал

en: Sent
be: Дасл

en: Serbia and Montenegro
be: Сербія і Чарнагорыя

en: Server Information
be: Інфармацыя аб серверы

en: Server Links
be: Спасылкі сервера

en: Server Name
be: Назва сервера

en: Server Tab...
be: Укладка сервера...

en: Server Window...
be: Акно сервера...

en: Server password:
be: Пароль сервера:

en: Server:
be: Сервер:

en: Servers for %s
be: Сервера для %s

en: Seychelles
be: Сэйшэлы

en: Shorten tab labels to:
be: Скарачаць укладкі да:

en: Show away once
be: Паказваць "Адышэдшы" толькі адзін раз

en: Show hostnames in user list
be: Паказваць імёны хастоў у спісе карыстальнікаў

en: Show identical away messages only once
be: Паказваць аднолькавыя паведамленні аб адыходзе толькі адзін раз

en: Show marker line
be: Паказваць маркер

en: Show only:
be: Паказаць толькі:

en: Show plugin auto-load directory
be: Паказаць тэчку аўтазагрузкі плагінаў

en: Show tray balloons on:
be: Паказваць балёнікі ў сподку пры:

en: Show user config directory
be: Паказаць тэчку карыстальніцкіх наладак

en: Show version information
be: Паказаць звесткі аб версіі

en: Show/Hide userlist
be: Паказаць/Схаваць спіс карыстальнікаў

en: Sierra Leone
be: Сьера-Леонэ

en: Signon time
be: Час з уваходу

en: Simple Search
be: Просты пошук

en: Singapore
be: Сінгапур

en: Size
be: Памер

en: Skip network list on startup
be: Не паказваць спіс сервераў пры старце

en: Slovak Republic
be: Славакія

en: Slovenia
be: Славенія

en: Solomon Islands
be: Саламонавы астравы

en: Somalia
be: Самалі

en: Some settings were changed that require a restart to take full effect.
be: Некаторыя наладкі будуць зменены толькі пасля рэстарту.

en: Sort
be: Сартаваць

en: Sort tabs in alphabetical order
be: Сартаваць укладкі ў алфавітным парадку

en: Sorts the network list in alphabetical order. Use SHIFT-UP and SHIFT-DOWN keys to move a row.
be: Упарадкоўвае спіс сеціў паводле алфавіту. Выкарыстоўвайце камбінацыі SHIFT-UP ды SHIFT-DOWN, каб зрушваць слупок.

en: Sound
be: Гук

en: Sound file
be: Гукавы файл

en: Sound file:
be: Гукавы файл:

en: Sound files _directory:
be: Каталог з гукавымі файламі:

en: Sound playing method:
be: Спосаб граць гук:

en: South Africa
be: Паўдневая Афрыка

en: South Korea
be: Паўднёвая Карэя

en: Spain
be: Гішпанія

en: Spell checking
be: Праверка правапісу

en: Sri Lanka
be: Шры-Ланка

en: St. Helena
be: Востраў Сьвятой Алены

en: St. Kitts and Nevis
be: Сэнт-Кітс і Нэвіс

en: St. Pierre and Miquelon
be: Сэн-П'ер і Мікелон

en: St. Vincent and the Grenadines
be: Св.Вінсент і Грэнадзіны

en: Start Time
be: Час пачатку

en: Status
be: Статус

en: Sudan
be: Судан

en: Suriname
be: Сурынам

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
be: Астравы Свальбард і Яна Майхема

en: Swaziland
be: Свазылэнд

en: Sweden
be: Швецыя

en: Switzerland
be: Швейцарыя

en: Syria
be: Сырыя

en: TOPIC [<topic>], sets the topic if one is given, else shows the current topic
be: TOPIC [<тэма>], усталяваць тэму, калі яна вызначана, інакш вывесці бягучую тэму

en: T_ree
be: Дрэва

en: Tabs
be: Укладкі

en: Tabs or Windows
be: Укладкі ці вокны:

en: Taiwan
be: Тайвань

en: Tajikistan
be: Таджыкістан

en: Take Ops
be: Забраць аператара

en: Take Voice
be: Забраць голас

en: Tanzania
be: Злучаная Рэспубліка Танзанія

en: Test All
be: Праверыць усё

en: Text
be: Тэкст

en: Text Box Appearance
be: Выгляд тэкставага акна

en: Text Colors
be: Колеры тэксту

en: Text Events...
be: Тэксты падзеяў...

en: Text box
be: Тэкставае акно

en: Thailand
be: Тайланд

en: That file is not resumable.
be: Працяг гэтага файла немагчымы.

en: That mask already exists.
be: Гэта маска ўжо існуе

en: That plugin is refusing to unload.
be: Гэты плагін немагчыма выгрузіць.

en: The Change Page command switches between pages in the notebook. Set Data 1 to the page you want to switch to. If Data 2 is set to anything then the switch will be relative to the current position
be: Каманда Змяніць Старонку пераключае старонкі ў нататніку. Усталюйце Данні 1 на старонку, куды трэба пераключыцца. Калі Данні 2 ўсталяваны, то будзе лічыцца адносна бягучай пазіцыі.

en: The Insert in Buffer command will insert the contents of Data 1 into the entry where the key sequence was pressed at the current cursor position
be: Каманда Ўставіць у буфер уставіць змест Данніх 1 у поле, дзе была націснута камбінацыя клавішаў, у бягучую пазіцыю курсора

en: The Last Command command sets the entry to contain the last command entered - the same as pressing up in a shell
be: Каманда Апошняя Каманда вяртае ў поле апошнюю каманду, гэтаксама ж, як у каманднай абалонцы націсканне кнопкі Ўверх

en: The Next Command command sets the entry to contain the next command entered - the same as pressing down in a shell
be: Каманда Наступная Каманда вяртае ў поле наступную каманду, гэтаксама ж, як у каманднай абалонцы націсканне кнопкі Ўніз

en: The Run Command action runs the data in Data 1 as if it has been typed into the entry box where you pressed the key sequence. Thus it can contain text (which will be sent to the channel/person), commands or user commands. When run all \n characters in Data 1 are used to deliminate seperate commands so it is possible to run more than one command. If you want a \ in the actual text run then enter \\
be: Дзеянне Выканаць Каманду выконвае Данні 1 як каманду, быццам яна была ўведзена ў полі ўводу, у якім была націснута паслядоўнасць клавішаў. Можа змяшчаць тэкст (які будзе дасланы да канала ці асобы), каманды або каманды карыстальніка. Падчас выканання ўсе знакі \n у Данніх 1 будуць скарыставаны для пазначэння падзелаў паміж камандамі, такім чынам, магчыма выканаць больш за адну каманду. Калі вы жадаеце ўжыць \ у тэксце каманды, пішыце замест гэтага \\

en: The Scroll Page command scrolls the text widget up or down one page or one line. Set Data 1 to either Up, Down, +1 or -1.
be: Каманда Пракрутка Старонкі пракручвае тэкставае аздабленне ўніз ці ўверх на адну старонку ці на адзін радок. Усталюйце Данні 1 як Up, Down, +1 ці -1.

en: The Set Buffer command sets the entry where the key sequence was entered to the contents of Data 1
be: Каманда Усталяваць Буфер усталёўвае значэнне поля поля, дзе была націснута камбінацыя клавішаў, у значэнне Данніх 1

en: The CTCP event
be: CTCP падзея

en: The Channel it's going to
be: Спіс каналаў

en: The Menubar is now hidden. You can show it again by pressing F9 or right-clicking in a blank part of the main text area.
be: Меню зараз схована. Яно вернецца, калі націснеце F9 ці шчоўкнеце правай кнопкай мышы на свабоднай прасторы тэкставага акна.

en: The Packet
be: Пакет

en: The action
be: Дзеянне

en: The ban mask
be: Маска забароны

en: The channel
be: Канал

en: The channel being joined
be: Канал для ўваходу

en: The channel it's being set on
be: Канал для ўжыцця

en: The creator
be: Стваральнік

en: The exempt mask
be: Маска выключэння

en: The host of the person
be: Хост гэтай асобы

en: The invite mask
be: Маска запрашэння

en: The key
be: Ключ

en: The limit
be: Абмежаванне

en: The message
be: Паведамленне

en: The mode letter
be: Сімвал рэжыму

en: The mode's sign (+/-)
be: Знак рэжыму (+/-)

en: The nick of the joining person
be: Мянушка ўваходзячай асобы

en: The nick of the person
be: Мянушка гэтай асобы

en: The nick of the person leaving
be: Мянушка асобы, што выходзіць

en: The nick of the person of did the dehalfop'ing
be: Мянушка асобы, якая адабрала статус паў-аператара

en: The nick of the person of did the deop'ing
be: Мянушка асобы, якая адабрала статус аператара

en: The nick of the person of did the devoice'ing
be: Мянушка асобы, якая адабрала голас

en: The nick of the person of did the unban'ing
be: Мянушка асобы, якая зняла забарону

en: The nick of the person removed the exempt
be: Мянушка асобы, якая выдаліла выключэнне

en: The nick of the person removed the invite
be: Мянушка асобы, якая выдаліла запрашэнне

en: The nick of the person setting the mode
be: Мянушка асобы, якая ўсталявала рэжым

en: The nick of the person who did the banning
be: Мянушка асобы, якая ўсталявала забарону

en: The nick of the person who did the exempt
be: Мянушка асобы, якая ўсталявала выключэнне

en: The nick of the person who did the halfop'ing
be: Мянушка асобы, якая дала статус паў-аператара

en: The nick of the person who did the invite
be: Мянушка асобы, якая зрабіла запрашэнне

en: The nick of the person who did the op'ing
be: Мянушка асобы, якая дала статус аператара

en: The nick of the person who did the voice'ing
be: Мянушка асобы, якая дала голас

en: The nick of the person who has been dehalfop'ed
be: Мянушка асобы, у якой быў адабраны статус паў-аператара

en: The nick of the person who has been deop'ed
be: Мянушка асобы, у якой быў адабраны статус аператара

en: The nick of the person who has been devoice'ed
be: Мянушка асобы, у якой быў адабраны голас

en: The nick of the person who has been halfop'ed
be: Мянушка асобы, якая атрымала статус паў-аператара

en: The nick of the person who has been op'ed
be: Мянушка асобы, якая атрымала статус аператара

en: The nick of the person who has been voice'ed
be: Мянушка асобы, якая атрымала голас

en: The nick of the person who set the key
be: Мянушка асобы, якая ўсталявала ключ

en: The nick of the person who set the limit
be: Мянушка асобы, якая ўсталявала абмежаванне

en: The nick who removed the key
be: Мянушка, якая выдаліла ключ

en: The nick who removed the limit
be: Мянушка, якая выдаліла абмежаванне

en: The nickname of the kicker
be: Мянушка асобы, якая выпхнула вас

en: The person being kicked
be: Асоба, якую выпхнулі

en: The reason
be: Прычына

en: The sound
be: Гук

en: The text
be: Тэкст

en: The time
be: Час

en: The time in x.x format (see below)
be: Час у фармаце x.x (глядзі ніжэй)

en: The window you opened this Search for doesn't exist anymore.
be: Адкрытае вамі акно пошуку болей не існуе.

en: There was an error loading key bindings configuration
be: Памылка загрузкі наладак камбінацыяў клавішаў

en: There was an error parsing the string
be: Узнікла памылка пры апрацоўцы радка

en: Third choice:
be: Трэці выбар

en: This command changes the text in the entry to finish an incomplete nickname or command. If Data 1 is set then double-tabbing in a string will select the last nick, not the next
be: Гэта каманда змяняе тэкст у полі для дапаўнення нескончанай мянушкі ці каманы. Калі Данні 1 усталяваныя, двайны націск табуляцыі выбярэ не наступную, а апошнюю мянушку

en: This command checks the last word entered in the entry against the replace list and replaces it if it finds a match
be: Гэта каманда правярае апошняе ўведзенае слова ў спіс заменаў і замяняе ў выпадку знаходжання адпаведнасці

en: This command moves the current tab family to the left
be: Гэта каманда перамяшчае бягучую групу ўкладак на адну пазіцыю ўлева

en: This command moves the current tab family to the right
be: Гэта каманда перамяшчае бягучую групу ўкладак на адну пазіцыю ўправа

en: This command moves the front tab left by one
be: Гэта каманда перамяшчае пярэднюю ўкладку на адну пазіцыю ўлева

en: This command moves the front tab right by one
be: Гэта каманда перамяшчае пярэднюю ўкладку на адну пазіцыю ўправа

en: This command scrolls up and down through the list of nicks. If Data 1 is set to anything it will scroll up, else it scrolls down
be: Гэта каманда пракручвае ўніз і ўверх спіс карыстальнікаў. Калі Данні 1 усталяваны, будзе пракрутка ўверх, інакш - уніз

en: This server still has %d channels or dialogs associated with it. Close them all?
be: Гэты сервер мае %d адкрытых каналаў ці дыялогаў. Ці закрыць іх усе?

en: This signal is only passed %d args, $%d is invalid
be: Гэты сігнал прымае толькі %d аргументаў, $%d няправільны

en: Time Stamps
be: Адзнакі часу

en: Time stamp format:
be: Фармат адзнакаў часу

en: Togo
be: Тога

en: Tokelau
be: Такелаў

en: Tonga
be: Тонга

en: Too many recursive usercommands, aborting.
be: Зашмат рэкурсіўных падкаманд, перарываюся.

en: Top
be: Верх

en: Topic
be: Тэма

en: Topic Protection
be: Ахова тэмы

en: Topic for %s is: %s
be: Тэма для %s : %s

en: Track the Away status of users and mark them in a different color
be: Сачыць за адышэдшымі і маляваць іх іншым колерам

en: Transparency Settings
be: Параметры празрыстасці

en: Transparent background
be: Празрысты фон

en: Trinidad and Tobago
be: Трынідад і Табага

en: Tunisia
be: Туніс

en: Turkey
be: Турцыя

en: Turkmenistan
be: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
be: Астравы Тэркс і Кайкас

en: Tuvalu
be: Тувалу

en: Type /HELP <command> for more information, or /HELP -l
be: Набярыце /HELP <каманда> для даведкі ці /HELP -l

en: Type:
be: Тып:

en: UNBAN <mask> [<mask>...], unbans the specified masks.
be: UNBAN <маска> [<маска>...], зняць забарону з вызначаных масак.

en: UNLOAD <name>, unloads a plugin or script
be: UNLOAD <імя>, выгрузіць плагін ці скрыпт

en: URL <url>, opens a URL in your browser
be: URL <url>, адкрыць URL у вашым браўзеры

en: URL Grabber...
be: Зборшчык URL...

en: URL Handlers - Special codes:
    
    %s  =  the URL string
    
    Putting a ! infront of the command
    indicates it should be sent to a
    shell instead of XChat
be: Апрацоўшчыкі URL - Спецыяльныя кады:
    
    %s  =  радок URL
    
    Змяшчэнне ! (клічніка) наперадзе каманды
    азначае, што яе будзе апрацоўваць камандная
    абалонка, а не XChat

en: URL Handlers...
be: Апрацоўшчыкі URL...

en: US Virgin Islands
be: ЗША астравы Вірджын

en: USELECT [-a] [-s] <nick1> <nick2> etc, highlights nick(s) in channel userlist
be: USELECT [-a] [-s] <мянушка1> <мянушка2> і г.д., падсвечваць вызначаную(ыя) мянушку(і) ў спісе карыстальнікаў

en: Uganda
be: Уганда

en: Ukraine
be: Украіна

en: Unable to set transparent background!
    
    You may be using a non-compliant window
    manager that is not currently supported.
be: Немагчыма ўсталяваць празрысты фон!
    
    Пэўна, выкарыстоўваецца несумяшчальны мэнэджэр акон

en: Unignore
be: Не ігнараваць

en: United Arab Emirates
be: Злучаныя Арабскія Эміраты

en: United Kingdom
be: Аб'яднанае Каралеўства

en: United States Medical
be: Злучаныя Штаты, медыцына

en: United States of America
be: Злучаныя Штаты Амерыкі

en: Unknown
be: Невядома

en: Unknown Command. Try /help
be: Невядомая каманда. Паспрабуйце /help

en: Unknown action %s in key bindings config file
    Load aborted, Please fix %s/keybindings
be: Невядомае дзеянне %s у файле наладак клавішаў
    Загрузка перарвана, выпраўце %s/keybindings

en: Unknown arg '%s' ignored.
be: Невядомы аргумент '%s' праігнараваны.

en: Unknown keyname %s in key bindings config file
    Load aborted, please fix %s/keybindings.conf
be: Невядомая назва клавішы %s у файле наладак клавішаў
    Загрузка перарвана, выпраўце %s/keybindings.conf

en: Unmark yourself as away before sending messages
be: Здымаць статус "Адышэдшы" перад дасылкай паведамленняў

en: Unsorted
be: Не сартаваць

en: Uploads
be: Запампоўкі

en: Uruguay
be: Уругвай

en: Usage: %s
be: Карыстанне: %s

en: Use Authentication (HTTP or Socks5 only)
be: Праверка на проксі-серверы (толькі HTTP ці Socks5)

en: Use Authentication (MS Proxy, HTTP or Socks5 only)
be: Спраўжванне на проксі-серверы (толькі MS Proxy, HTTP ці Socks5)

en: Use SSL for all the servers on this network
be: Ужываць SSL для ўсіх сервераў у гэтым сеціве

en: Use a different config directory
be: Выкарыстоўваць іншую тэчку наладак

en: Use global user information
be: Выкарыстоўваць глабальная звесткі

en: Use proxy for:
be: Выкарыстоўваць проксі для:

en: Use the Text box font and colors
be: Шрыфт і колер як у тэкставым акне

en: User Commands - Special codes:
    
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %t  =  time/date
    %v  =  xchat version
    %2  =  word 2
    %3  =  word 3
    &2  =  word 2 to the end of line
    &3  =  word 3 to the end of line
    
    eg:
    /cmd john hello
    
    %2 would be "john"
    &2 would be "john hello".
be: Каманды карыстальніка - Спецыянальныя кады:
    
    %c  =  бягучы канал
    %m  =  інфармацыя пра машыну
    %n  =  ваша мянушка
    %t  =  час/дата
    %v  =  версія xchat
    %2  =  слова 2
    %3  =  слова 3
    &2  =  слова 2 ад канцу радка
    &3  =  слова 3 ад канцу радка
    
    напрыклад:
    /cmd john hello
    
    %2 будзе "john"
    &2 будзе "john hello".

en: User Commands...
be: Каманды карыстальніка...

en: User Information
be: Звесткі аб карыстальніку

en: User Limit
be: Абмежаванне карыстальніка

en: User List
be: Спіс карыстальнікаў

en: User defined commands:
be: Вызначаныя карыстальнікам каманды:

en: User limit must be a number!
be: Абмежаванне карыстальніка павінна быць лічбай!

en: User list
be: Спіс карыстальнікаў

en: User list sorted by:
be: Сартаваць спіс карыстальнікаў па:

en: User name and Real name cannot be left blank.
be: Імя карыстальніка і сапраўднае імя не могуць быць пустымі.

en: User:
be: Карыстальнік:

en: Userlist Buttons - Special codes:
    
    %a  =  all selected nicks
    %c  =  current channel
    %e  =  current network name
    %h  =  selected nick's hostname
    %m  =  machine info
    %n  =  your nick
    %s  =  selected nick
    %t  =  time/date
be: Кнопкі спісу карыстальнікаў- Спецыяльныя кады:
    
    %a  =  усе пазначаныя мянушкі
    %c  =  бягучы канал
    %h  =  назва вузла пазначанай мянушкі
    %e  =  назва бягучага сеціва
    %m  =  інфармацыя пра машыну
    %n  =  ваша мянушка
    %s  =  пазначаная мянушка
    %t  =  час/дата

en: Userlist Buttons...
be: Кнопкі спісу карыстальнікаў...

en: Userlist Popup...
be: Меню спісу карыстальнікаў...

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Username:
be: Імя карыстальніка:

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Uzbekistan
be: Узбекістан

en: VOICE <nick>, gives voice status to someone (needs chanop)
be: VOICE <мянушка>, даць голас камусьці (патрэбен статус аператара канала)

en: Vanuatu
be: Вануату

en: Vatican City State
be: Ватыкан

en: Venezuela
be: Венесуэла

en: Version
be: Версія

en: Vietnam
be: В'етнам

en: WALLCHAN <message>, writes the message to all channels
be: WALLCHAN <паведамленне>, напісаць паведамленне ва ўсіх каналах

en: WALLCHOP <message>, sends the message to all chanops on the current channel
be: WALLCHOP <паведамленне>, даслаць паведамленне ўсім аператарам бягучага канала

en: Waiting
be: Чаканне

en: Wallis and Futuna Islands
be: Воліс і Футуна астравы

en: Warning: "%s" character set is unknown. No conversion will be applied for network %s.
be: Увага: "%s" знаказбор невядомы. Ніякага пераўтварэння знакаў для сеціва %s не будзе.

en: Western Sahara
be: Заходняя Сахара

en: What would you like to do next?
be: Што вы маеце рабіць наступным?

en: Who it's from
be: Адкуль

en: Who set the ban
be: Хто ўсталяваў забарону

en: WhoIs
be: Хто ёсць

en: Whois on notify
be: Whois пры абвяшчэнні

en: Windows
be: Вокны

en: XChat: %u file offers, latest from: %s (%s)
be: XChat: %u прапаноў файлаў, апошняя ад: %s (%s)

en: XChat: %u highlighted messages, latest from: %s (%s)
be: XChat: %u падсвечаных паведамленняў, апошняе ад: %s (%s)

en: XChat: %u new public messages.
be: XChat: %u новых агульных паведамленняў.

en: XChat: %u private messages, latest from: %s (%s)
be: XChat: %u асабістых паведамленняў, апошняе ад: %s (%s)

en: XChat: Ban List (%s)
be: XChat: спіс забаронаў (%s)

en: XChat: CTCP Replies
be: XChat: Адказы CTCP

en: XChat: Channel List (%s)
be: XChat: Спіс каналаў (%s)

en: XChat: Connected to %u networks and %u channels
be: XChat: злучана з %u сецівамі і %u каналамі

en: XChat: Connection Complete
be: XChat: Злучэнне выканана

en: XChat: DCC Chat List
be: XChat: Спіс DCC Chat

en: XChat: Dialog buttons
be: XChat: Кнопкі дыялогу

en: XChat: Edit %s
be: XChat: Рэдагаваць %s

en: XChat: File offer from: %s (%s)
be: XChat: прапанова файла ад: %s (%s)

en: XChat: Ignore list
be: XChat: Спіс ігнараванняў

en: XChat: Keyboard Shortcuts
be: XChat: Камбінацыі клавішаў

en: XChat: Network List
be: XChat: спіс абвяшчэнняў

en: XChat: New public message from: %s (%s)
be: XChat: Новае агульнае паведамленне ад: %s (%s)

en: XChat: Plugins and Scripts
be: XChat: плагіны і скрыпты

en: XChat: Preferences
be: XChat: Асаблівасці

en: XChat: Private message from: %s (%s)
be: XChat: Асабістае паведамленне ад: %s (%s)

en: XChat: Rawlog (%s)
be: XChat: Журнал (%s)

en: XChat: Replace
be: XChat: Замена

en: XChat: Search
be: XChat: Пошук

en: XChat: URL Grabber
be: XChat: Зборшчык URL

en: XChat: URL Handlers
be: XChat: Апрацоўчыкі URL

en: XChat: Uploads and Downloads
be: XChat: запампоўкі і спампоўкі

en: XChat: User Defined Commands
be: XChat: Вызначаныя карыстальнікам каманды

en: XChat: User menu
be: XChat: Меню карыстальніка

en: XChat: Userlist Popup menu
be: XChat: Кантэкстнае меню спісу карыстальнікаў

en: XChat: Userlist buttons
be: XChat: Кнопкі спісу карыстальнікаў

en: YES
be: Так

en: Yemen
be: Йемен

en: Yes
be: Так

en: You are being CTCP flooded from %s, ignoring %s
be: Вас затапліваюць CTCP запытамі з %s, %s ігнаруецца

en: You are being MSG flooded from %s, setting gui_auto_open_dialog OFF.
be: Вас затапліваюць паведамленнямі з %s, аўтадыялог адключаны

en: You can only open the Ban List window while in a channel tab.
be: Вы можаце адкрыць акно са спісам забаронаў толькі пры адкрытай укладцы канала.

en: You cannot place the tree on the top or bottom!
    Please change to the <b>Tabs</b> layout in the <b>View</b> menu first.
be: Вы не можаце размясціць дрэва ўверсе ці ўнізе!
    Спачатку змяніце Асяроддзе на <b>Ўкладкі</b> ў меню <b>Прагляд</b>.

en: You must select some bans.
be: Трэба выбраць некалькі забаронаў.

en: Your Address
be: Ваш адрас

en: Your Details
be: Падрабязнасці

en: Yugoslavia
be: Югаславія

en: Z-A, Ops last
be: A-Z, Аператары апошнія

en: Zambia
be: Забмія

en: Zimbabwe
be: Зімбабвэ

en: _About
be: Аб праграме

en: _Always show this dialog after connecting.
be: _Заўсёды паказваць гэты дыялог пасля злучэння.

en: _Automatic
be: _Аўтаматычна

en: _Blink on
be: _Міргаць пры

en: _Browse...
be: _Знайсці...

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Contents
be: _Змест

en: _Copy Channel Name
be: _Капіяваць назву канала

en: _Disconnect
be: _Разлучыцца

en: _Download List
be: Спіс спа_мповак

en: _Edit
be: _Рэдагаваць

en: _Edit...
be: _Змяніць...

en: _External program
be: _Вонкавая праграма

en: _Find
be: _Знайсці

en: _Help
be: _Дапамога

en: _Hide
be: С_хаваць

en: _Join Channel
be: У_вайсці на канал

en: _Join this channel:
be: _Увайсці на канал:

en: _Load Plugin or Script...
be: Загрузіць плагін ці скрыпт...

en: _Load...
be: _Загрузіць

en: _Match case
be: _Улічваць рэгістр

en: _Network Meters
be: Вымярэнне сеціва

en: _New
be: _Новы

en: _Nick name:
be: _Мянушка

en: _Nothing, I'll join a channel later.
be: _Нічога, Я ўвайду на канал пазней.

en: _Play
be: _Граць

en: _Preferences
be: _Асаблівасці

en: _Quit
be: _Выйсці

en: _Reconnect
be: _Перадалучыцца

en: _Restore
be: _Вярнуць

en: _Search
be: _Пошук

en: _Server
be: _Сервер

en: _Sort
be: _Упарадкаваць

en: _Tabs
be: Укладкі

en: _UnLoad
be: _Выгрузіць

en: _User name:
be: _Імя карыстальніка

en: _Usermenu
be: _Меню карыстальніка

en: _View
be: Пра_гляд

en: _Window
be: Акно

en: bye
be: пакуль

en: channels with
be: каналы з ад

en: letters.
be: знакаў

en: mIRC colors:
be: Колеры mIRC:

en: plugin for remote access using DBUS
be: Плагін для аддаленага доступу (выкарыстоўвае DBUS)

en: remote access
be: аддалены доступ

en: to
be: да

en: users.
be: карыстальнікамі
